Gala Dziennikarstwa

2014-12-05

Dziennikarstwo to zawód wynikający z pasji, na  co dzień przekonują się o tym osoby związane z tą profesją. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu wspólnie z Gimnazjum nr 16 im Marii Konopnickiej chcąc wprowadzić swoich uczniów w świat mediów zorganizowały Galę Dziennikarstwa.

Bardzo się cieszę, że takie święto jest. Państwa praca jest wielokrotnie niedoceniana, a bardzo ważna. Chcemy żeby młodzież nasza chciała i miała możliwość uczenia się od Państwa tego jak należy rozumieć otaczający nas świat.

- mówi Jacek Górski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

Uczniowie obu placówek świat dziennikarstwa poznają między innymi na licznych wyjazdach do siedzib różnych redakcji. Zorganizowanie gali było jednak czymś zupełnie nowym.

Takie inicjatywy będziemy wspólnie podejmować, bo rzeczywiście gra jest warta świeczki. Młodzież zaangażowana ogromnie, nauczyciele z pasją, którzy to kultywują. Impreza sprawdziła się.

-tłumaczy Iwona Szumilas – Kasińska, dyrektor Gimnazjum nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu.

Podczas gali nagrodzono przedstawicieli czterech redakcji. Wśród wyróżnionych dziennikarzy znaleźli się redaktorzy Twojego Zagłębia i Dziennika Zachodniego oraz redaktorki Kanału 99 i Wiadomości Zagłębia.

Uważam, że każdy z nas dziennikarzy lokalnych bez względu na to czy jest to prasa, radio, telewizja jeżeli został dostrzeżony to na pewno powinien być zadowolony i wzruszony bo jest to forma docenienia.

- komentuje Jadwiga Krzeszowiec, redaktor naczelna Wiadomości Zagłębia.

Jak zauważał rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, tego typu przedsięwzięcia są cenną inicjatywą.

To inicjatywa integrująca środowisko profesjonalnych, zawodowych dziennikarzy, środowisko naukowe, czyli tych którzy kształcą dziennikarzy i młodzież, która w tym zawodzie chce albo już stawia pierwsze kroki. Ta interśrodowiskowa dyskusja, debata o problemach dziennikarstwa, o wyzwaniach i przyszłości dziennikarstwa jest inicjatywą niezwykle cenną.

- ocenia dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor WSH w Sosnowcu.

Z pewnością dla przyszłości dziennikarstwa istotne będą nowe pokolenia pasjonatów tego zawodu, dla których będzie on czymś więcej niż zwykła pracą.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress