Mikołaje na motorach

2014-12-08

Motocykliści w biało czerwonych strojach opanowali w niedzielę ulice Sosnowca. Na swoich imponujących maszynach spieszyli do hali sportowej w Milowicach na wyjątkowe spotkanie.

Cel jak co roku był jeden, dać uśmiech wychowankom domów dziecka.

Dajemy uśmiech przekornie do tego co mówią ludzie. My jako Dawcy Uśmiechu nie robimy tego sami, jest ogrom ludzi, którzy przyłożyli się do tego. Dziękuje też dzieciakom, że zechcieli przyjąć nasze zaproszenie.

-mówi Ewa Ryłko, prezes Stowarzyszenia Dawcy Uśmiechu.

Ten cały sztab ludzi pracujących nad Motomikołajami od sześciu lat pokazuje, że dając odrobinę siebie robimy coś wyjątkowego.

Mi się tutaj bardzo podoba i za każdym razem jak tutaj jestem jest coraz lepiej.

- ocenia wychowanka domu dziecka.

Dają nam co roku ten uśmiech i jak później ktoś tutaj nie przyjeżdża to bardzo chce tu być, bo jak opowiadamy to nam znajomi po prostu nie wierzą, że jest tu tak fajnie.

- dodaje inna podopieczna.

Stowarzyszenie Dawcy Uśmiechu nie ogranicza się wyłącznie do tej jednej imprezy. Organizowane przez nich wydarzenia dla podopiecznych z domów dziecka są szansą na spędzenie jednego z najlepszych dni w roku.

Są to wspaniałe akcje dla dzieci, zarówno dla chłopaków jak i dla dziewczyn. Nie dość, że dzieci widzą te piękne motory, których czasem nie da się zobaczyć na ulicy, to jeszcze mogą się na nich przejechać. Jest tu dla nich dużo atrakcji. Tutaj czują się kochane, szczęśliwe i obdarowywane prezentami.

- komentuje s. Wanda Grabaciok z Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Katowicach.

Co na tak ciepłe słowa mówią sprawcy tego fantastycznego „zamieszania”?

Dziękuję, do nas te słowa już nie docierają najczęściej, ale dyrektorzy domów dziecka mówią, że jak pytają kto jedzie do motocyklistów to pchają się wszyscy, także  mam nadzieje, że wszyscy bawią się dobrze. Zresztą po uśmiechach widać, że jest jednak dobrze.

- dopowiada Ewa Ryłko.

Dobrze, o ile nie znakomicie, w końcu Dawcy Uśmiechu nie raz już pokazali, że wiedzą jak sprawić radość drugiej osobie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress