Nadzwyczajna sesja w powiecie

2014-12-31

 30 grudnia odbyła się nadzwyczajna sesja w powiecie.


To na wniosek zarządu powiatu zwołano sesję nadzwyczajną, na której podjęto między innymi uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zmianę wierzyciela Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie.

Musieliśmy dokonać szybkiej decyzji w postaci uchwały przeniesieni wierzytelności z jednej firmy do drugiej, po to, aby na krótko budżet w powiecie odsapnął i aby ocena izby obrachunkowej była pozytywna.

- mówi Robert Szpinda, członek Zarządu Powiatu Będzińskiego .

Półtora roku temu wdrożono program naprawczy i przeprowadzono liczne analizy szpitala.

Ten program nic nie w niósł dobrego i sytuacja ekonomiczna na tyle się pogorszyła , że musimy pilnie reagować na szczeblu starostwa powiatowego.

- dodaje Robert Szpinda, członek Zarządu Powiatu Będzińskiego

Choć wyniki ekonomiczne szpitala za listopad i grudzień nie są jeszcze znane, to szacuje się zamknie rok 2014 z wynikiem ujemnym 6, 5 mln zł .

To jest kwota nie do udźwignięcia, jeżeli chodzi o budżet powiatu dlatego w perspektywie dwóch lat będziemy musieli podejmować pilne optymalizacyjne narzędzia, po to, aby tą stronę kosztową zmniejszyć.

- kończy Robert Szpinda, członek Zarządu Powiatu Będzińskiego.

Sytuacja ekonomiczna szpitala nie była dla radnych powiatu zaskoczeniem. Dlatego na wątpliwości i dyskusję nikt się nie zdecydował.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress