Nagroda dla Sosnowca

2014-12-31

Gmina Sosnowiec zdobyła I nagrodę w Konkursie pt. „Gmina przyjazna rodzinie”. Organizatorem konkursu był Zarząd Województwa Śląskiego.

Trzy gminy z województwa śląskiego realizujące najbardziej wartościowe inicjatywy wspierające rodziny otrzymały Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego oraz prawo posługiwania się tytułem „Gminy przyjaznej rodzinie”. Przy ocenie projektów pod uwagę brano m.in. wielowymiarowość prowadzonych działań, ich skuteczność oraz zgodność z potrzebami społeczności lokalnej.

Gmina Sosnowiec w dniu 27 października br. złożyła wniosek do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach i wzięła udział w programie. Adresaci programu to: rodziny zamieszkałe na terenie miasta Sosnowca w tym wielodzietne i zastępcze (z co najmniej trojgiem dzieci), rodzice lub osoby opiekujące się dzieckiem / dziećmi w wieku do lat 3 oraz samotni rodzice lub opiekunowie dzieci w wieku do lat 18 zamieszkujących na terenie Sosnowca.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Sosnowiec realizujący inicjatywę „Sosnowiec dla Rodziny”.

Drugą nagrodę otrzymały Łazy, trzecią Bielsko-Biała. Wnioski w ramach konkursu złożyły również takie gminy jak: Katowice, Gliwice, Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Świętochłowice, Czechowice-Dziedzice, Zabrze, Konopiska, Łaziska Górne, Będzin, Częstochowa i Rybnik.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress