Najlepsi karatecy w Sosnowcu

2014-12-02

W związku z odbywającymi się w Sosnowcu Mistrzostwami Europy w Karate Kyokushin do stolicy Zagłębia przyjechał  Prezydent Międzynarodowego Związku Karate Kyokushin, Kancho Shokei Matsui oraz Sekretarz Generalny Międzynarodowego Zarządu Kyokushin –  Shihana Katsuhito Gorai.

Goście zaskoczeni byli gorącym przywitaniem, jakie sprawili im organizatorzy Mistrzostw już na lotnisku w Pyrzowicach. Znanych na całym świecie karateków przywitali ubrani w tradycyjne kimona, młodzi adepci tej dyscypliny sportu. Shokei Matsui podkreślał jak ważni są oni dla dalszego rozwoju i popularyzacji Kyokushin Kaikan, które w tym roku obchodzi 50 lecie swojego istnienia. Podkreślił również znaczenie Mistrzostw Europy w Sosnowcu, które będą przedsmakiem czekających nas przyszłorocznych Mistrzostw Świata. W przeddzień zawodów karatecy odwiedzili sosnowiecki magistrat i spotkali się  z władzami samorządowymi naszego miasta.

Mistrzostwa Europy odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żeromskiego 9 w dniach 29 i 30 listopada. Do rywalizacji przystąpią zarówno seniorzy jak i juniorzy z osiemnastu krajów starego kontynentu. Zawody odbywać się będą w konkurencjach kata i kumite. Szczegółowe informacje www.kyokushinkai.pl

Shokei Matsui to Prezydent Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin Kaikan, Japończyk,  koreańskiego pochodzenia. Posiadacz stopnia 8 dan. Trening karate rozpoczął w wieku 13 lat. W 1987 r. został najmłodszym w historii mistrzem świata kyokushin karate. Po zdobyciu tytułu mistrza świata, zgodnie z nieoficjalnym zwyczajem panującym w karate kyokushin, zakończył karierę zawodnika w wieku zaledwie 23 lat.

Katsuhito Gorai  naukę kyokushin rozpoczął w swoim rodzinnym  Tokio, pod okiem samego Mistrza Oyamy. W listopadzie 1994 roku następca Oyamy, Kancho Shokei Matsui mianował go Dyrektorem Wydziału Międzynarodowego IKO jak i Sekretarzem Generalnym Międzynarodowego Zarządu IKO.
Obecnie Shihan Gorai nadzoruje osiem dojo KKNY w Stanach Zjednoczonych, Karaibach i Ameryce Środkowej.

OGÓLNY HARMONOGRAM MISTRZOSTW EUROPY 2014
SOBOTA 29.11.2014
10:00 Rozpoczęcie zawodów
10.30 Eliminacje
14.30 Półfinały i finały
NIEDZIELA 30.11.2014
13:30 Oficjalne otwarcie Mistrzostw
14:00 Eliminacje
16:30 Półfinały i finały
POKAZY
Karate w wykonaniu Sosnowieckiego Klubu Karate
Kata prezentowanego przez Medalistów Pucharu Europy Karate
Układ tańca nowoczesnego przygotowanego przez szkołę TITO DANCE STUDIO
WSTĘP WOLNY

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress