Niewielkie zainteresowanie Memoriałem W. Mazura

2014-12-10

“Mazur Włodzimierz, nie ruszaj Włodka, bo zginiesz”– tak jeszcze w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych skandowali kibice Zagłębia Sosnowiec. Pamięć o tym wyjątkowym piłkarzu wciąż jest w sercach fanów piłki nożnej.

Włodzimierz Mazur był jednym z najbardziej znanych piłkarzy sosnowieckiego Zagłębia. Urodzony w 1954 roku piłkarz na najwyższym poziomie ligowym rozegrał 282 spotkania, w których zdobył 79 goli. Dwukrotnie sięgał także po Puchar Polski. Zaliczył również 23 występy w reprezentacji kraju, dla której zdobył 3 bramki. Wystąpił ponadto na Mistrzostwach Świata w Argentynie w 1978 roku.

Każdego roku sosnowiczanie chcąc upamiętnić zmarłego nagle w 1988 roku piłkarza organizują Halowe Mistrzostwa Zagłębia im. Włodzimierza Mazura. Ubiegłoroczną edycje mistrzostw wygrała będzińska Sarmacja.

Zapisy do Halowych Mistrzostw Zagłębia Dąbrowskiego w Piłce Nożnej, które odbędą się w 2015 roku, rozpoczęły się w październiku i potrwają do 18 grudnia. Niestety dotychczas chęć udziału w tej imprezie wyraziło zaledwie osiem zespołów z naszego regionu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress