Od 14 grudnia nowy rozkład Kolei Śląskich

2014-12-09

14 grudnia nastąpi zmiana rozkładu jazdy Kolei Śląskich. Nowy rozkład będzie obowiązywał do 14 marca 2015 r.

Rozkład jazdy obowiązujący od 14 grudnia do 14 marca 2015 roku jest pierwszym z sześciu rozkładów zamknięciowych w ramach rocznego rozkładu jazdy 2014/2015. Sześć zmian rocznego rozkładu jazdy 2014/2015 jest spowodowane pracami remontowo-modernizacyjnymi, prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury, do których jako przewoźnik, musimy się dostosować.

Przy okazji nowego rozkładu jazdy Koleje Śląskie dają możliwość pasażerom wyrażenia swojej opinii na temat przewoźnika.Podróżni mogą wysyłać na adres rozkladjazdy@kolejeslaskie.com e-maile ze swoimi sugestiami dotyczącymi ewentualnych zmian w rozkładzie jazdy.

Na wiadomości e-mail Koleje Śląskie nie będą odpisywać. Zostaną one natomiast przeanalizowane przez rozkładowców Kolei Śląskich jako sugestie dotyczące zmian w rozkładzie jazdy. Przesyłane przez pasażerów wiadomości muszą być szczegółowe, tzn.  powinny zawierać takie informacje jak np. skąd, dokąd i w jakich godzinach podróżni jadą, czy też potrzebny czas na przesiadkę lub potrzebne dodatkowe skomunikowanie bądź połączenie. Im bardziej szczegółowa informacja, tym lepiej.

Koleje Śląskie jednocześnie przypominają, że skargi, reklamacje i pytania należy kierować na jeden z trzech poniższych adresów e-mail:

bok@kolejeslaskie.com (pytania dotyczące rozkładu jazdy, oferty handlowej, cen biletów, zniżek, itp.),
skargi@kolejeslaskie.com (skargi oraz reklamacje),
pasazer@kolejeslaskie.com (kwestie dotyczące osób niepełnosprawnych).

Najważniejsze zmiany w nowym rozkładzie jazdy na jakie napotkają pasażerowie względem obecnie obowiązującego rozkładu jazdy to m.in.:

- poprawa oferty przewozowej dla osób dojeżdżających do Katowic z Zawiercia i Częstochowy oraz z Tychów i Rybnika (w większości dotyczy to pociągów w godzinach szczytu przewozowego),

- zaplanowano uruchomienie dodatkowych pociągów przyspieszonych relacji Częstochowa – Katowice i Katowice — Częstochowa w szczycie komunikacyjnym. W dni robocze powstanie nowa relacja bezpośrednia Częstochowa — Żywiec — Częstochowa,

- z Wisły do Katowic w soboty i niedziele w godzinach popołudniowych będzie odjeżdżał 1 pociąg więcej, co jest odpowiedzią na duże potoki pasażerskie. Jednocześnie pociąg odjeżdżający z Katowic do Wisły po godzinie 16:00 będzie kursował codziennie (obecnie kursuje jedynie w dni robocze),

- kursy pociągów na linii Rybnik – Pszczyna zostaną wydłużone do Bielska-Białej Głównej. Powstanie także nowa relacja Racibórz — Bielsko Biała,

- przywrócenie kursowania porannych pociągów z Katowic do Lublińca we wszystkie dni tygodnia,

Szczegółowe informacje dotyczące obowiązującego od 14 grudnia (niedziela) rozkładu jazdy znajdują się w Liniowym Rozkładzie jazdy oraz na plakatach PKP Polskie Linie Kolejowe umieszczonych na dworcach i peronach kolejowych.

Źródło: Koleje Śląskie

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress