„Pirat z Będzina” na celowniku policji

2014-12-19

Wczoraj pisaliśmy o filmie, który pojawił się w sieci 16 grudnia 2014 roku. Na nagraniu zamieszczonym w serwisie YouTube zarejestrowane zostały drogowe „przepychanki” zakończone strzałem z czegoś co przypomina broń.

Choć w dolnym rogu nagrania widnieje data 26 luty 2012 to sosnowiecka policja jest przekonana, że do całego zdarzenia doszło w tym tygodniu.

Mamy potwierdzenie, że do sytuacji widocznej na nagraniu doszło w tym tygodniu, a nie w 2012 r. Ponadto wiemy, kim jest kierowca toyoty i jaką ma firmę. Zarejestrowany na filmie kierowca zostanie wezwany do złożenia wyjaśnień na komendzie. W przypadku, gdy się do niej nie zgłosi, zostanie doprowadzony. 

- mówi st. asp. Piotr Simiński, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

O nagraniu policja została poinformowana przez internautów, którzy są oburzeni całym zajściem. Kierowca Toyoty Yaris z pewnością odpowie za wykroczenia drogowe. Dodatkowo jeśli potwierdzi się, że kierowca strzelał z pistoletu, usłyszy zarzuty nieuzasadnionego użycia broni, za co grozi mu nawet 8 lat więzienia. Kolejne dwa lata więzienia kierowca będzie mógł spędzić w więźniu jeśli okaże się, że nie miał on pozwolenia na broń

Jednak na tym wszystkim cała sprawa się nie kończy. Funkcjonariusze sosnowieckiej komendy mają również na celowniku twórcę nagrania, który również odpowie za wykroczenia drogowe.

 Mamy tu wiele wykroczeń: po pierwsze nieprawidłowe wyprzedzanie, dalej najechanie na linię krawędzi jezdni oraz nieodpowiednie zmiany pasa ruchu

- komentuje st. asp. Piotr Simiński.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress