Podsumowanie działań „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie 2014″

2014-12-29

W czasie świąt doszło do 21 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 27 zostało rannych. Odnotowano również 356 kolizji.

Przez całe święta prowadzona była akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenia 2014″. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało blisko 5 tysięcy śląskich policjantów. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji.

Działania rozpoczęły się w Wigilię o godzinie 6.00, a zakończyły wczoraj o 22.00. W tym czasie 1910 policjantów drogówki oraz 3065 policjantów innych pionów, czuwało nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach województwa śląskiego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Niestety zatrzymano 82 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Podczas działań stróże prawa stwierdzili łącznie 414 przypadków naruszenia prawa dotyczących nie stosowania pasów przez kierujących i przez pasażerów oraz nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach.

- informuje śląska policja.

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress