Pożegnanie z Kazimierzem Górskim

2014-12-05

Czwartek był ostatnim dniem urzędowania Kazimierza Górskiego. Były prezydent Sosnowca podkreślał, że zostawia miasto całkowicie odmienione.

Podczas spotkania z dziennikarzami ustępujący prezydent w skrócie przypomniał sukcesy miasta. To zaplecze kulturalne, kino Muza, Energetyczne Centrum Kultury czy sala koncertowa przy Szkole Muzycznej.

To są obiekty nie na pokaz, ale żyjące na co dzień, czasami mamy problem z rezerwacją sali bo tyle mamy imprez kulturalnych. 193 podmioty z kapitałem zagranicznym ściągnięte do Sosnowca, 20 tysięcy podmiotów prywatnych, które właściwie w 100% zapewniają gospodarkę miasta. Do tego dochodzi sprawa przebudowy mentalności wielu ludzi, którzy tu byli. Już nie jesteśmy miastem przykutym do górnictwa, mamy bardzo mądre i mobilne społeczeństwo.

- mówi Kazimierz Górski, były prezydent Sosnowca.

Otarcie mówił także o wyzwaniach na kolejną kadencję.

Jedyny problem jest taki, że nie mieliśmy nigdy wparcia z centrali, czekamy od 10 lat na układy drogowe, które są tu zaprojektowana. To polecam następnym władzom, mając lepsze przełożenie w centrali.

-zauważa ustępujący włodarz.

Kazimierz Górski z polityki nie rezygnuje, został przewodniczącym klubu radnych SLD. Jego klub jest również gotowy na koalicję z Platformą. Zapytany przez dziennikarzy o nową pracę powiedział, że “na razie jej nie szuka”.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress