Świąteczny spacer

2014-12-24

Stowarzyszenie Pakosznica serdecznie zaprasza na Świąteczny Spacer Przyrodniczy, który odbędzie się 27 grudnia o godzinie 9:30.

                                                                                        Fot. UM Sosnowiec

 

Zbiórka przy ul. Braci Mieroszewskich 54 – na przystanku autobusowym w kierunku Dąbrowy Górniczej, naprzeciw SP nr 9. Czas wycieczki ok. 3-4 godz. w zależności od chęci uczestników i warunków pogodowych.

Przyjmując optymistycznie, że Święta Bożego Narodzenia to nie tylko dwa grudniowe dni zapraszamy na świąteczne – zimowe wyjście z lornetką i lunetą w poszukiwaniu przyrodniczych ciekawostek w naszym mieście. Poszukamy przejawów życia w Rowie Mortimerowskim na obszarze niezagospodarowanej specjalnej strefy ekonomicznej oraz w Lesie Zagórskim. Nie gwarantujemy śniegu. Obowiązkowo należy ubrać się terenowo (odpowiednie obuwie!) i tak by nie zmarznąć. Będzie możliwość prowadzenia obserwacji przyrodniczych za pośrednictwem stowarzyszeniowej lunety. Mimo tego zachęcamy do zabrania także własnych lornetek. Wycieczkę poprowadzi przyrodnik pracujący w Tatrach – Paweł Kauzal.

Wstęp wolny.

 

 

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress