Wygrana dąbrowskich siatkarek

2014-12-11

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza pokonał 3:1 CS Volei Alba Blaj w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu CEV. 

Fot. Biuro Prasowe Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, autor Dariusz Chećko

Spotkanie w hali „Centrum” obfitowało w wiele emocji i zwrotów akcji. Dużo lepiej w zespole MKS-u wyglądało przyjęcie, gdzie ciekawy manewr zastosował Juan Manuel Serramalera, który za Ginę Mancuso wprowadził Tamarę Kaliszuk.

Zwycięstwo nad rumuńskimi siatkarkami sprawiło, że od teraz Tauron Banimex musi wygrać zaledwie 2 sety aby awansować do 1/4 finału Pucharu CEV. Wydaje się, że jeśli zawodniczki z Dąbrowy Górniczej podobnie zaprezentują się w rewanżu szanse na awans do 1/4 finału Pucharu CEV są wysokie.

Pewnie, że można zaryzykować takie stwierdzenie. Natomiast, myślę, że spodziewamy się trudniejszego meczu w Rumunii. Zawsze te mecze na wyjeździe są na pewno obciążone większym ryzykiem, troszeczkę inna sala, podróż, zmęczenie, ale na pewno jedziemy tam, żeby przejść do następnej rundy.

– zapewniała Eleonora Dziękiewicz.

Kapitan dąbrowianek zgadza się także ze stwierdzeniem, że pierwsza runda fazy zasadniczej w wykonaniu Taurona Banimexu MKS przypominała sinusoidę.

Tak było rzeczywiście. Natomiast też na swoje usprawiedliwienie chcę powiedzieć, że troszeczkę nas trapiły kontuzje i jakieś dziwne przypadki. Nie zawsze trenowałyśmy w pełnym składzie i mam nadzieję, że po prostu te wszystkie złe rzeczy i przeciwności się już skończyły i następną rundę już zaczniemy w pełnym składzie, nareszcie z Katsiaryną Zakreuskayą i mam nadzieję, że po prostu będziemy więcej tych meczów wygrywać.

- dodaje Eleonora  Dziękiewicz.

Mecz rewanżowy w Rumunii odbędzie się w przyszłą środę, a już w sobotę dąbrowianki zagrają w Legionowie z tamtejszym SK Bankiem.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress