Płomień liczy na awans

2015-01-07

W Nowym Roku drużynę Płomienia czeka nie lada wyzwanie. Sosnowiczanie mają do rozegrania sześć spotkań, w których chcą wywalczyć awans do   kolejnej fazy rozgrywek.

Fot. Płomień Sosnowiec

Obecnie podopieczni Dariusza Sobieraja mają na koncie 16 punktów i zajmują 8 miejsce. Aby liczyć się w walce zespół z Sosnowca musiałby zająć co najmniej czwartą lokatę. W tym sezonie to właśnie najlepsza „czwórka” będzie rywalizować o mistrzostwo grupy, co dwóm zespołom daje wyjście na arenę krajową. Pozostałe ekipy skupią się na walce o utrzymanie w lidze.

Płomieniowi w tym momencie brakuje do czwartej lokaty 5 punktów. Przed zespołem bardzo ciężkie spotkania przede wszystkim z czołówką ligi: Andrychów (10.01 wyjazd), Hutnik (17.01 u siebie), Sanok (24.01 u siebie),  Jaworzno (21.02 u siebie) oraz z rywalami z dolnej części tabeli: Strzyżów (31.01 u siebie), Olkusz (14.02 wyjazd). W pierwszej rundzie sosnowiczanie wygrali z Andrychowem, Strzyżowem i Olkuszem a z pozostałymi doznali porażek.

Drużyna będzie liczyć przede wszystkim na dobre wyniki we własnej hali. W Milowicach zespół wygrał swoje wszystkie spotkania i zrobi wszystko, żeby tą znakomitą passę utrzymać.

Jest szansa na awans do „czwórki”. Można powiedzieć, że to tylko 5 punktów lub aż 5 punktów. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby po 18 kolejkach zająć miejsce premiowane grą o mistrza ligi. Pamiętajmy jednak, że to tylko sport i trzeba się liczyć z każdym wynikiem.

– mówi trener Dariusz Sobieraj.

Wzmocnieniem dla drużyny może okazać się Sebastian Osiński, który został nowym zawodnikiem Płomienia. Atakujący jest zgłoszony do rozgrywek i już w sobotę znajdzie się w składzie na wyjazdowy mecz w Andrychowie.

Osiński w poprzednim sezonie reprezentował barwy Aluronu Warty Zawiercie. W tym klubie grał na pozycji przyjmującego. W Płomieniu będzie rywalizować o miejsce w ataku z Mateuszem Urbanowiczem.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress