Będzińskie Perełki

2015-01-13

W niedzielę 11 stycznia w Pałacu Mieroszewskich, odbył się kolejny Koncert Noworoczny. Wieczór tradycyjnie umilił występ Będzińskich Perełek.

W ramach koncertu publiczność mogła wysłuchać 12 pieśni świątecznych, wśród których znalazły się utwory klasyczne, pastorałki i kolędy.

Młodzi, zdolni, ponadprzeciętni muzycy. Zdecydowanie rodzinna atmosfera i ta dobra energia, która wychodzi z ludzi, którzy tu przyszli. Widać, że jest to wspaniałe spotkanie, taka tradycja, którą należy kontynuować.

-komentuje Marcin Lazar, prezes Towarzystwa Przyjaciół Będzina.

Talent, pasja i duże zaangażowanie to one charakteryzują młodych muzyków z Będzina, którzy jak co roku zachwycili swoim występem przybyłych gości.

Wielki szacunek dla tych, którzy starają się to co roku przygotować bo wiem, że nie jest to łatwe, a odbywa się praktycznie bez prób. Jest na prawdę super.

- mówi Iwona Leks, mama Będzińskiej Perełki.

Pan Janusz Marzec na koncert Będzińskich perełek przychodzi pod samego początku, w tym roku zachwyciła go gra na akordeonie

Ta melodia na akordeonie… cała Francja, cały Paryż. Akordeon jest moim zdaniem tak francuskim instrumentem, że te melodie o Paryżu są cudowne.

-zdradził Janusz Marzec, członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Będzina.

Będzińskie Perełki to nieformalna grupa twórcza skupiająca w swoich szeregach najzdolniejszych muzyków. Znalezienie się w tym gronie jest wielkim zaszczytem.

Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę występować przed tak wielką publicznością.

-stwierdza Magdalena Bąk, Będzińska Perełka.

Jest to dla mnie zaszczyt bo znam wiele osób, które grają na rożnych instrumentach, a nie są Perełkami.

- mówi Bartek Leks, Będzińska Perełka.

Młodym muzykom z Będzina gratulujemy niezwykle udanego występ i życzymy powodzenia w rozwijaniu ich pięknej pasji.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress