Rozszczepić atom

2015-01-26

Dzisiaj do Dąbrowy zawitają brązowe medalistki Orlen Ligi, by w ligowym starciu zmierzyć się z dąbrowiankami. Poniedziałkowy pojedynek będzie również przygrywką do 1/4 finału pucharu Polski. Na tym etapie, w lutym lub marcu, naprzeciw siebie staną drużyny z Dąbrowy i Trójmiasta.

Fot. Dariusz Nowak

Sportowe drogi dąbrowskiej ekipy często krzyżują się z drużyną z wybrzeża. Zespoły często walczyły ze sobą w fazie play-off. Po dwa razy, w 2012r. i 2014r., spotkały się w finale pucharu i superpucharu Polski. Trofea powędrowały wtedy do rąk dąbrowianek. W tym sezonie zwycięsko z konfrontacji w ekstraklasie wyszedł Atom, który pokonał MKS 3:1.
Sopocka drużyna jest również dobrze znana kibicom, którzy od lat zasiadają na trybunach hali „Centrum”. W składzie Atomu są cztery byłe zawodniczki MKS-u – Anna Kaczmar, Charlotte Leys, Katarzyna Zaroślińska i Maja Tokarska. Z kolei barw dąbrowskiej drużyny bronią dwie siatkarki, Katarzyna Konieczna i Eleonora Dziękiewicz, które kiedyś występowały w zespole z Sopotu.
Obie drużyny mają za sobą występy w tegorocznej edycji pucharu CEV. Dąbrowianki przygodę z tymi rozgrywkami zakończyły na 1/4 finału. Zdecydowała o tym czwartkowa porażka w rewanżu z Galatasaray Stambuł. W pierwszym starciu, do którego doszło 15 stycznia w Dąbrowie, triumfował MKS. Bój nie był łatwy, w jego trakcie nie zabrakło emocji i zwrotów akcji, a rozstrzygnięcie zapadło dopiero w tie-breaku. W drugim meczu warunki podyktowały Turczynki. Pewnie wygrały 3:0 i to one awansowały do kolejnej rundy. W fazie challenge wystąpią też sopocianki. W ćwierćfinale na ich drodze stanęły Włoszki z Prosecco Conegliano. Pierwszy mecz zakończył się porażką Atomu 1:3. W rewanżu zwyciężyły 3:0, były lepsze także w „złotym” secie. Taki rezultat dał im awans.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress