Noworoczny koncert w „Koperniku”

2015-01-29

To w murach najstarszej szkoły powiatu będzińskiego odbywa się noworoczny koncert, który na stałe wpisał się już w tradycję Kopernika.

Ten pomysł zrodził się w momencie obchodów 110- lecia szkoły, doszliśmy do wniosku, że  jest to dobry pomysł i że należy go kontynuować.

- mówi Wanda Zalejska, dyrektor I LO im. M. Kopernika w Będzinie.

Każda nasza szkoła średnia powinna wychodzić z taką inicjatywą kulturalną, po to żeby mocniej i bardziej zintegrować naszą młodzież. To doskonała okazja, aby wymienić się doświadczeniami, uwagami z samorządowcami czy dyrekcją.

- dodaje Robert Szpinda, członek zarządu Powiatu Będzińskiego.

Dzięki czemu szkolne przedsięwzięcie wyłania z tłumu talenty, ale także pozwala na wspólne przeżywanie nowego roku.

Staramy się młodzież utalentowaną wyłonić z całego gremium szkolnego i zachęcać ich żeby rozwijali się w swoich dziedzinach.

- tłumaczy ks. Grzegorz Maciejewski, prefekt w I LO im M. Kopernika w Będzinie.

Bo to w murach liceum absolwenci, przyjaciele i sami uczniowie oddają się przyjemności koncertowania. W tym roku to konwencja muzyki klasycznej i estradowej. Gościem specjalnym był chór Akademii Muzycznej z Katowic.

Dla mnie jest to świetna rozrywka dla ludzi, którzy cenią kulturę i szanują taki rodzaj muzyki, sama skończyłam szkołę muzyczną więc wiem co to znaczy.

- podkreśla Aleksandra Kaliszuk, uczennica I LO im. M. Kopernika w Będzinie.

Włodzimierz jako absolwent liceum na koncertach pojawia się i jak podkreśla mówi przyczyny są dwie.

Staram się bywać możliwie często na koncertach, nawiązywać jakiś kontakt z kolegami z ławy szkolnej, i druga rzecz, pamiętam doskonale czasy jak ja tutaj chodziłem to było jeszcze męskie liceum, absolwentek dziewcząt w ogóle nie pamiętamy.

- opowiada Włodzimierz Zygmunt, absolwent I LO im. M. Kopernika w Będzinie.

Teraz zarówno dziewczęta jak i chłopcy mają możliwość nie tylko wspólnie uczyć się w szkolnej ławie, ale także zdobywać doświadczenie na scenie. Kolejny koncert już za rok.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress