Dzień Dziadka

2015-01-22

Kiedy jest Dzień Dziadka? Już dziś, czyli 22 stycznia. W tym dniu każdy dziadek powinien czuć się wyjątkowo. Nic nie ucieszy go bardziej niż kochający, pamiętający wnuczek składający szczere życzenia.

Przyjęło się, że w ten dzień wnuki składają życzenia swoim dziadkom, a w przedszkolach, świetlicach i innych instytucjach opiekuńczo-wychowawczych organizowane są spotkania, pokazy artystyczne dzieci i poczęstunek. Zwykle towarzyszy temu wręczenie laurek.

- czytamy na Wikipedii.

Czego życzyć dziadziusiowi w Dniu Dziadka? Zarówno dla starszych, jak i dla młodszych najważniejsze jest (a przynajmniej powinno być) zdrowie. O czym jeszcze warto pamiętać? Życzenia 100 lat życia nie zawsze mogą okazać się odpowiednie, bowiem wielu z naszych kochanych staruszków jest już mocno po 80-tce. Ukochanemu dziadkowi nie zaszkodzi życzyć spełnienia marzeń, w końcu na ich realizację nigdy nie jest za późno.Jednak nawet panowie w podeszłym wieku wciąż mogą spełniać swoje marzenia. A więc życzenia ich realizacji z pewnością wywołają uśmiech na twarzy każdego dziadka.

Pamiętajmy również o tym, że Dzień Dziadka to okazja, żeby poświęcić dziadkom trochę czasu, porozmawiać, pomóc w codziennych sprawach. Może okazać się, że ten – z pozoru banalny – gest będzie najbardziej trafionym prezentem.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress