Finał WOŚP 2015

2015-01-12

Wielki finał WOŚP 2015 dobiegł końca. Minionego wieczoru w wielu miastach Polacy bawili się na koncertach 23. finału akcji Jerzego Owsiaka.

W Dąbrowie Górniczej świąteczne granie zostało zorganizowane w Strzemieszycach oraz Pałacu Kultury Zagłębia.

Wielu mieszkańców, wiele atrakcji, na scenie cały czas artyści prezentują swoje umiejętności. Mamy również wiele stoisk, na których można wesprzeć idee Jurka Owsiaka.

- wymieniał Dawid Orpych z Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Ulice zagłębiowskich miast zostały opanowane wczoraj przez tysiące wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. W samej Dąbrowie Górniczej kwestowało aż 550 osób. Mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego nie żałowali pieniędzy, dzięki czemu orkiestrowe puszki zapełniały się bardzo szybko.

Ludzie sami podchodzą i wrzucają pieniądze do puszek, nie trzeba ich prosić.

-komentuje wolontariuszka Justyna.

Gdy wybraliśmy się bardziej w centrum to zaledwie w godzinę zebraliśmy około 400 zł. Potem udaliśmy się na tyły Pogorii i kolejne 200 zł wpadło do puszki.

- mówi wolontariusz Kacper.

Nieodzownym elementem każdej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są licznie organizowane koncerty. W dębowym mieście mogliśmy posłuchać m.in. zespołu Tylko Po Chodniku i kapeli Krzyk.

Rokrocznie gramy dla akcji Jurka Owsiaka i będziemy to robić nadal, bo popieramy to co robi i z pełnym zaangażowaniem jesteśmy z nim.

- stwierdza Wiktor Zmarzły, wokalista zespołu Krzyk.

Jest to akcja, którą trzeba powielać i jak największą ilością osób zbierać i czcić to co Jurek Owsiak zaczął 23 lata temu.

- dodaje Mariusz Palenik,  gitarzysta zepołu Krzyk

Jak co roku do zbiórki dołączył się również prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza. W całym mieście udało się zebrać ponad 131 tys złotych.

Akcja bardzo popularna, mająca świetne przeznaczenie – sprzęt medyczny dla tych, którzy go najbardziej potrzebują czyli dla wcześniaków i starszych osób. To fantastyczna akcja.

-komentuje prezydent Dąbrowy Górniczej, Zbigniew Podraza.

Z ostatnich obliczeń wynika, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała już ponad 36 mln złotych. W tym roku WOŚP przeznaczy pieniądze „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress