I Grodzieckie Spotkanie Noworoczne

2015-01-09

Mieszkańcy Grodzica wspólnie z radnymi ze swojej dzielnicy przywitali Nowy Rok. Spotkanie odbyło się w drugim tygodniu styczna na osiedlu robotniczym.

Można powiedzieć, że od czasu zamknięcia kopalni na tym osiedlu nie było takich imprez. Dzielnica jest zapomniana. Postanowiliśmy zintegrować mieszkańców i wspólnie wypromować nasz Grodziec.

- mówi Łukasz Frańczak, radny Będzina, inicjator spotkania.

Inicjatorami I Grodzieckiego Spotkania Noworocznego byli: radna Powiatu będzińskiego Elżbieta Kwaśnicka oraz radni rady miejskiej: Łukasz Frańczak i Joanna Podgórska-Rykała.

My jako młodzi radni, osoby które na co dzień są aktywne nie wyobrażamy sobie pracy tylko w murach urzędu, dla nas jest to za mało. My podejmując decyzję w imieniu mieszkańców chcielibyśmy zapytać ich o zdanie na ten temat.

- komentuje Joanna Podgórska-Rykała, radna Będzina, inicjatorka spotkania.

Opinia mieszkańców dla każdego radnego powinna być przecież priorytetem. Spotkania takie jak to z mieszkańcami Grodźca są istotne nie tylko ze względu na ich wspólnotowy charakter, pokazują one również bardziej przyjazne oblicze polityki.

Myślę, że tak powinno być, bo wielka polityka to jest w Warszawie. My jesteśmy tutaj małą społecznością i powinniśmy się wszyscy nawzajem szanować, bratać i wspierać.

- ocenia Elżbieta Kwaśnicka, radna powiatu będzińskiego, inicjatorka spotkania.

Chcąc poczynić jakieś zmiany radni najpierw muszą wysłuchać mieszkańców, których zadnie ma dla nich szczególne znaczenie. W końcu każda dzielnica jest jak „mała ojczyzny”, o której dobro należy zadbać wspólnie.

Myślę, że Grodziec jest szczególny. Grodziec, który do 1975 roku był samodzielnym miastem ma ciągoty do bycia małą ojczyzną. Oczywiście nie ma ciągot separacyjnych natomiast grodźczanie bywają razem i lubią wspólne działania i jest tego dużo. Natomiast taka konwencja jest pierwszy raz. Myślę, że jest bardzo ciekawa i super, że się przyjęła.

-stwierdza Emil Bystrowski, wicestarosta będziński.

Przyjecie inicjatywy radnych przez mieszkańców Grodźca było wyjątkowo ciepłe. Jak zdradzili nam organizatorzy grodzieckie spotkanie na pewno nie było ostatnim.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress