Jest reakcja miasta na awarię

2015-01-13

Awaria kotłowni w Centrum Opiekuńczo-Wychowawczym Pomocy Dziecku i Rodzinie. Są pierwsze reakcje ze strony miasta.

Nieszczelność w kotle olejowym była przyczyną ulotnienia się w nocy z poniedziałku na wtorek tlenku węgla w kotłowni budynku przy ul. Szczecińskiej w Sosnowcu, w którym mieści się Centrum Opiekuńczo-Wychowawcze  Pomocy Dziecku i Rodzinie. W wyniku zajścia 19 osób, w tym niemowlęta i ich matki z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla zostały przewiezione do kilku szpitali w regionie.

Służby miejskie zostały postawione w stan gotowości. Jesteśmy w kontakcie ze szpitalami, w których znajdują się mieszkańcy tego budynku. Odpowiednie jednostki są w budynku przy Szczecińskiej. Kotłownia została wyłączona z użytkowania. Dopóki nie będziemy mieć pewności, że będzie można ją uruchomić, do centrum zostaną dostarczone pokojowe piece olejowe. Zrobimy wszystko, aby mieszkańcy nie odczuli już żadnych niedogodności w związku z awarią, która miała miejsce.

- podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Straż pożarna została zaalarmowana już w poniedziałek przed północą. – Na miejscu strażacy wstępnie ustalili, że rura odprowadzająca spaliny z kotłowni centralnego ogrzewania osunęła się, co spowodowało nagromadzenie tlenku węgla. Nieszczelność w kotle olejowym spowodowała, że mieszkańcy zaczęli mieć nudności, zawroty głowy. Tych, którzy źle się czuli przewieziono do kilku szpitali w regionie. W tym gronie były niemowlaki, ich matki, a także opiekunowie.

- mówi młodszy brygadier Patrycjusz Fudała, zastępca komendanta PSP w Sosnowcu.

Jak udało nam się ustalić jedna z osób została już wypisana ze szpitala.

 

 

 

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress