Karnawał z Woodym Allenem

2015-01-07

Styczeń 2015 będzie w sosnowieckim Kinie w Bibliotece miesiącem wyjątkowym, a to wszystko za sprawą głównego bohatera, przygotowanego przez MBP w Sosnowcu, mini przeglądu – Woodyego Allena – amerykańskiego scenarzysty, reżysera, aktora, muzyka (klarnecisty), producenta, pisarza i kompozytora, autora tzw. „komedii intelektualnych” i nie tylko.

W środowe wieczory 7,14,21,28 stycznia serdecznie zapraszamy na specjalne pokazy najsłynniejszych filmów jedynego i niepowtarzalnego Woody’ego. Wstęp wolny.

Seanse odbywać się będą tradycyjnie w wygodnej Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu o godz. 18.00.  Szczegółowy repertuar dostępny na plakatach w Bibliotece Głównej MBP. Pytania o kolejne tytuły filmów prosimy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl lub pod numer telefonu 32 266 43 76 (po godz. 15.00 pod numer 32 266 64 72). Tytuły poszczególnych filmów nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej.

Wejście na Aulę będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność! W środę 7 stycznia zapraszamy na jeden z najsłynniejszych filmów Woodyego Allena, który zdobył szereg nagród filmowych, w tym cztery Oscary (za najlepszą reżyserię, scenariusz, żeńską rolę pierwszoplanową i za najlepszy film). W rolach głównych: Woody Allen i Diane Keaton. Życie Alvyego, jednego z najbardziej błyskotliwych komików na Manhattanie, zmienia się, gdy zostaje on przedstawiony uroczej piosenkarce z nocnego klubu. Mężczyzna nie zdaje sobie sprawy, że jest głęboko zakochany, aż do czasu odejścia Annie. Dopiero wtedy Alvy robi wszystko, aby odzyskać kobietę swojego życia.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress