Kolor niepokorny

2015-01-22

W Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi w sali głównej można oglądać wystawę prac Ireny Wiltosińskiej związanej ze Stowarzyszeniem Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

Foto. Urząd Miejski w Czeladzi

Wystawa nosi tytuł „Kolor niepokorny” i obejmuje obrazy w technice olejnej, akrylowej oraz pastele. Są to pejzaże, kwiaty, a także abstrakcje. Cechą charakterystyczną dzieł malarki jest żywy kolor i wyrazistość. Wydaje się, że liczne prace to pozwalająca na dowolną interpretację poezja barw oddająca nastrój chwil, w których tworzy i które chce uwiecznić na płótnie.

Warto dodać, że w ramach działalności STKZD Irena Wiltosińska pracuje przy organizacji zagłębiowskich imprez artystycznych (m.in. I Międzynarodowy Zagłębiowski Festiwal Sztuki Art Passion Festival 2013), prowadzi warsztaty plastyczne w szkołach i przedszkolach, zajmuje się wolontariatem. Współpracuje z dąbrowskimi stowarzyszeniami prowadzącymi działalność na rzecz dzieci i młodzieży (Godne Życie, Dar serca, Ziemia i My ). Chętnie oddaje obrazy na aukcje charytatywne.

Artystka ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych oraz kilkadziesiąt zespołowych. Obrazy malarki znajdują się u osób prywatnych w Polsce, w Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wystawę artystki można zwiedzać do połowy lutego 2015 r. w godzinach pracy obiektu, tj. 9.00-17.00. Wstęp wolny.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress