Mistrzowskie drogi, uczniowskie ścieżki

2015-01-29

W Centrum handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej możemy podziwiać wystawę prac Oleny Dodchuk, przygotowaną  w ramach projektu polsko-ukraińskiego ,,Mistrzowskie drogi, uczniowskie ścieżki”, którego koordynatorem artystycznym jest Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

Fot: Miejski Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

Jest to dwubiegunowa prezentacja aktualnych zjawisk artystycznych w sztuce polskiej na Ukrainie i ukraińskich w Polsce. Do tej pory wystawy, prezentacje, warsztaty, koncerty i pokazy mody, konkursy odbyły się w Czerniowcach, Iwano -Frankowsku, Lwowie , Równe, Kamieńcu-Podolskim , Tarnopolu – Ukraina, Dąbrowie Górniczej, Katowicach – Polska i Studence –Czechy.

OLENA DODCHUK – choreograf, baletmistrz, reżyser, dyrektor artystyczny Zespołu Tańca Współczesnego ,,Light” Pałacu Dzieci i Młodzieży w Równe – UKRAINA. Wieloletni wykładowca akademicki Równieńskiego Uniwersytetu Humanistycznego, Katedry Choreografii, koordynatorka projektów międzynarodowych. Za swoją pracę dydaktyczną została uhonorowana Tytułem Doskonałego Mistrza Edukacji Ukrainy

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress