Nowy trener będzińskich tygrysów

2015-01-02

Roberto Santilli zastąpi Damiana Dacewicza w roli pierwszego trenera MKS Banimex Będzin.

                                                                                                           Fot. MKS Banimex Będzin

Roberto Santilli to 49-letni włoski trener, o którym mówią charyzmatyczny, z pasją. Przez większość swojej kariery trenerskiej Santilli prowadził włoskie kluby. W 2007 roku zdecydował się na wyjazd za granicę – przyjechał do Polski, aby objąć stanowisko I trenera Jastrzębskiego Węgla.Poznał PlusLigę od podszewki. W sezonie 2008/09 zdobył z zespołem brązowy medal Mistrzostw Polski a także drugie miejsce w międzynarodowych klubowych rozgrywkach siatkarskich – Pucharze Challenge. Rok później święcił triumf jako zdobywca Pucharu Polski, a na jego szyi i na szyjach jego zawodników zawisły srebrne medale Mistrzostw Polski.

Po trzech bardzo udanych latach w Polsce Santilli przeniósł się do rosyjskiej Iskry Idincowo, w której spędził również 3 sezony. W 2013 wrócił do włoskiej Andreoli Latina, którą trenował już kilka lat wcześniej.

2 stycznia, rozegrają swój pierwszy mecz z nowym sternikiem na pokładzie. Będzie to mecz z Jastrzębskim Węglem, który kilka lat temu, wtedy z Roberto Santillim na czele, sięgał po najwyższe laury w Polsce i Europie.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress