Policjanci przejęli kontrabandę

2015-01-23

Prawie 148 tysięcy papierosów różnych marek trafiło wczoraj w ręce śląskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą. Stróże prawa na jednej z prywatnych posesji w Wojkowicach Kościelnych zatrzymali czterech obywateli Ukrainy, w wieku od 23 do 51 lat, oraz 62-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego.

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach, zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych, ustalili, że na terenie jednej z prywatnych posesji w Wojkowicach Kościelnych w powiecie będzińskim, może być przechowywana większa ilość ,,lewych” papierosów. Działania operacyjne potwierdziły uzyskane wcześniej informacje.

Wczoraj rano policjanci z komendy wojewódzkiej, wsparci będzińskimi stróżami prawa, zabezpieczyli w samochodach oraz na terenie posesji blisko 148 000 papierosów różnych marek, pochodzących zza wschodniej granicy. Ponadto w ręce policjantów trafiły 53 litry alkoholu pozbawionego polskich znaków akcyzy oraz kilogram tytoniu. Śledczy zatrzymali w tej sprawie czterech obywateli Ukrainy w wieku 23, 44, 46 i 51 lat oraz 62-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego, którzy usłyszeli już zarzut posiadania nielegalnego „towaru”. 

- informuje KPP w Będzinie.

Mężczyznom grozi teraz wysoka grzywna, a nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress