Policyjne kontrole autokarów

2015-01-14

Dąbrowscy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na ferie zimowe, będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą.

Zima to okres, w którym spodziewamy się wzmożonego napływu informacji o odjeżdżających autokarach wraz z kierowanymi prośbami o przeprowadzenie kontroli stanu technicznego tego rodzaju pojazdów oraz stanu trzeźwości ich kierujących. Dlatego też, prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, opiekunów, rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie z co najmniej 2 dniowym wyprzedzeniem o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokarów. Wcześniejsza informacja o kontroli autokarów pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co usprawni wykonanie tych czynności. Sprawdzenia pojazdów przewożących dzieci na wypoczynek w uzasadnionych przypadkach będą również wykonywane na trasie ich przejazdu.

- mówi st.asp. Mariusz Miszczyk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej w porozumieniu z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej wytypowała stałe miejsce kontroli autokarów.

Informujemy, iż od dnia 08.06.2009 roku autobusy kontrolowane są codziennie o godz. 6.00 i godz. 18.00 na parkingu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej przy ul. Granicznej (pierwszy zjazd w lewo patrząc z kierunku od ulicy Piłsudskiego). W związku z powyższym proszę o kierowanie pojazdów na przedmiotowy parking oraz informowanie Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej o zaplanowanym terminie kontroli telefonicznie pod numerem 32-6394-290 lub faksem na numer telefonu 32-6394-244. W przypadku, gdy na miejscu nie pojawi się patrol ruchu drogowego proszę kontaktować się dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej pod nr telefonu stacjonarnego 32-6394-255 lub w uzasadnionych przypadkach za pośrednictwem telefonów alarmowych 997 lub 112. Zwracamy się do organizatorów z prośbą o wcześniejsze zgłaszanie kontroli autokarów. Najlepiej aby taka informacja dotarła do Policji przynajmniej 7 dni przed planowanym wyjazdem.

-dodaje rzecznik dąbrowskiego komisariatu.

Prośby o kontrole autokarów można kierować również do Inspekcji Transportu Drogowego na nr tel. 32-4288-153

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress