Sosnowiecki Staszic najlepszy w Zagłębiu

2015-01-14

IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu to najlepsza szkoła ponadgimnazjalna w Zagłębiu Dąbrowskim. Sosnowieckie liceum zajęło 108. miejsce w rankingu 500 najlepszych liceów w kraju. Awans aż o sto pozycji odnotowało V LO im. Kanclerza Jana Zamoyskiego z Dąbrowy Górniczej.

Ranking po raz 17 przygotował miesięcznik „Perspektywy”. Spośród szkół z Zagłębia, które zostały sklasyfikowane, tradycyjnie już najwyżej plasuje się IV LO im. Stanisława Staszica, które w porównaniu z zeszłym rokiem poprawiło się o 32. pozycje. W rankingu wojewódzkim „Staszic” zajął 7. miejsce.

Na miejscu 185. znalazło się Katolickie LO w ZSK im. św. Jana Bosko z Sosnowca (w zeszłym roku 259). Wysoki awans w porównaniu do ubiegłego roku zaliczyło V LO im. Kanclerza Jana Zamoyskiego z Dąbrowy Górniczej, które awansowało aż o 101 pozycji. Na 389 miejscu sklasyfikowano dąbrowskie LO im. Stefana Żeromskiego. Kolejny już rok w klasyfikowanej „pięćsetce” nie ma II LO im. E. Plater w Sosnowcu.

W rankingu 300 najlepszych techników w Polsce, na 91. miejscu sklasyfikowano sosnowieckie Technikum nr 8 w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych. W porównaniu z poprzednim rankingiem „Elektronik” spadł o 39 miejsc.

 Pełny ranking najlepszych liceów w Polsce znajdziecie tutaj.

Ranking Techników znajdziecie tutaj.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress