Szybka rejestracja pojazdów

2015-01-15

Dokładnie sto dni temu zmianie uległ sposób obsługi interesantów rejestrujących pojazdy w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa dąbrowskiego magistratu. Dziś takie sprawy załatwimy dużo szybciej.

Jakie są efekty zmian? Pierwszym z nich jest z pewnością zniknięcie długich kolejek. Obecnie rejestracja prowadzona jest na czterech stanowiskach i pracownicy na bieżąco realizują sprawy mieszkańców. Rejestracja odbywa się w tym samym dniu i nie ma już konieczności kolejnego pojawiania się w urzędzie po odbiór tablic rejestracyjnych i właściwych dokumentów. Z nowymi tablicami rejestracyjnymi można wyjść tuż po załatwieniu formalności. Wraz ze skróconym czasem obsługi, wzrosła liczba pojazdów rejestrowanych w danym dniu.

Mniejsze kolejki to jednak nie wszystko.

Od 1 stycznia zmodyfikowana została forma wypisywania kart pojazdów podczas rejestracji samochodów sprowadzonych z zagranicy. Dotychczas karty były wypisywane ręcznie, a obecnie wykonuje to system informatyczny. Powinno to jeszcze bardziej skrócić proces rejestracji pojazdów.

- mówi Michał Dratwiński, koordynator ds. rejestracji pojazdów w dąbrowskim Urzędzie.

Dąbrowski magistrat już teraz planuje kolejne udogodnienia.

 Już teraz przymierzamy się do wprowadzenia możliwości internetowego rezerwowania terminów przez mieszkańców. Wszyscy planujący rejestrację pojazdu będą mogli za pośrednictwem dedykowanej aplikacji internetowej, umówić się z urzędnikiem na konkretny dzień i konkretną godzinę. W ten sposób nie będą musieli stać w klasycznej kolejce. Chcemy być elastyczni i sprostać oczekiwaniom mieszkańców. Zachęcamy Państwa do nadsyłania swoich spostrzeżeń i uwag związanych z wprowadzanymi zmianami na adres internetowy Wydziału Komunikacji i Drogownictwa mdratwinski@dabrowa-gornicza.pl.

-dodaje Michał Dratwiński.

Uwaga! Zmiany przy pierwszej rejestracji pojazdów sprowadzonych z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Od 1 stycznia 2015r. zniesiony został obowiązek przedkładania zaświadczenia wydanego przez Urząd Skarbowy, potwierdzającego uiszczenie podatku od towarów i usług lub potwierdzającego brak takiego obowiązku (VAT 25). Dzięki temu ubyło formalności i zmalały koszty związane z rejestracją pojazdu sprowadzonego z zagranicy.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress