Umowa na przebudowę ulic podpisana

2015-01-12

Pół roku na przebudowanie skrzyżowania ulic Wojska Polskiego oraz Kopalnianej ma sosnowieckie przedsiębiorstwo Libud, które stoi na czele konsorcjum firm. Umowa, której wartość opiewa na 2,2 mln zł została dziś podpisana w sosnowieckim Urzędzie Miejskim.

W postępowaniu przetargowym wystartowało sześć firm. Ostateczna cena, za którą zostanie zrealizowana zadanie opiewa na kwotę 2.171.735,42 zł i jest niższa od zakładanej przez miasto o prawie 1,5 mln zł.

To kolejna inwestycja, która przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i poprawi komunikację w rejonie Niwki. Przypominam, że kilkaset metrów dalej trwają już prace przy budowie ronda u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Tuwima, Wygody i Konstytucji.

- tłumaczy Mateusz Rykała, zastępca prezydenta Sosnowca.

Najważniejsze zmiany związane z przebudową skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Kopalnianej wiążą się z przesunięciem wylotu ulicy Kopalnianej w kierunku centrum Niwki, dobudową lewoskrętów z ul. Wojska Polskiego w ul. Kopalnianą oraz z ul. Wojska Polskiego w ul. Watta.

Deklaruję, że przy przebudowie zadbamy również o rowerzystów i doprojektujemy z myślą o nich ścieżki rowerowe. Zamontujemy również nowe oświetlenie i wybudujemy nowe miejsca postojowe.

- mówi Mateusz Rykała, zastępca prezydenta miasta Sosnowca.

Będziemy chcieli jak najszybciej przystąpić do prac. Teren budowy zostanie nam przekazany w czwartek. Na początku skupimy się na instalacji podziemnej, która tam się znajduję.

- podkreśla Adam Liberda z firmy Libud.

Przebudowa zakończy się najpóźniej 30 czerwca 2015 roku.

 

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress