Uwagi do Budżetu Obywatelskiego

2015-01-29

Podział miasta na strefy, zasady dzielenia środków, to jedne z kilku kwestii poruszanych przez mieszkańców podczas kolejnego z cyklu spotkań podsumowujących I edycję Budżetu Obywatelskiego.

Zdecydowanie najwięcej emocji wzbudzał podział środków finansowych dostępnych w Budżecie Obywatelskim, a co za tym idzie podział miasta na strefy. Nie lada poruszenie wywołała też wypowiedź jednego z obecnych na Sali Radnych, który otwarcie przyznał iż z Budżetu Obywatelskiego powinni zostać wykluczeni radni.

– mówi Michał Starzyński, Kierownik referatu Promocji i Konsultacji Społecznych UM Sosnowiec.

Mimo tego, że czasami emocje brały górę, to jednak wszyscy przybyli na spotkanie mieli okazję zgłosić swoje uwagi i sugestie. Z wypełnionych przez uczestników ankiet wiemy że byli oni zadowoleni ze spotkania. Oczywiście czekamy również na uwagi od wszystkich, którzy nie mogli przyjść tego dnia do Urzędu. Prosimy je wysyłać do 10 lutego na adres: obywatelski@um.sosnowiec.pl

– dodaje Joanna Grabarczyk, inspektor w Referacie Promocji i Konsultacji Społecznych UM Sosnowiec.

Wszystkie uwagi zostaną wykorzystane do przygotowania zasad II edycji Budżetu Obywatelskiego, które będą również konsultowane zarówno z mieszańcami jak i radnymi.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress