„Uwielbiam robić wsady”

2015-01-28

Wywiad z Daltonem Pepperem, liderem MKS-u Dąbrowa Górnicza w meczu z wicemistrzami Polski i autorem dwóch efektownych wsadów.

Fot. Adrianna Antas MKS Dąbrowa Górnicza.

Widowiskowa gra Daltona Peppera nie wystarczyła, by MKS Dąbrowa Górnicza ograł wicemistrzów Polski. W sobotę w Słupsku dąbrowianie zmierzą się z Energą Czarnymi.

Będziemy gotowi na bitwę. Chcemy zemsty za porażkę w pierwszej rundzie. Wierzę, że wygramy.

- przekonuje Amerykanin.

Rozmawia Damian Juszczyk

Dzielnie walczyliście z wicemistrzem Polski, a nawet prowadziliście, lecz tylko po pierwszej kwarcie. Stelmet jest poza zasięgiem MKS-u czy w tym dniu byli zbyt mocni?

Stelmet to bardzo dobra drużyna, ze znakomicie funkcjonującym kolektywem. Myślałem, że możemy wygrać to spotkanie, ale nie pokazaliśmy wszystkiego, na co nas stać.

Zaprezentowałeś dwa efektowne wsady. Wykonałeś je z myślą o kibicach czy po prostu to lubisz? 

Czasami to najlepszy i najprostszy sposób na wykończenie akcji, gdy obrońcy próbują cię zatrzymać. Uwielbiam robić wsady, bo to daje zespołowi pozytywnego „kopa”.

W sobotę w Słupsku zmierzycie się z Energą Czarnymi. Rywale w tym sezonie u siebie przegrali tylko dwa razy, ale zawsze toczą się tam zacięte boje. Będziecie gotowi na wielką bitwę?

Jasne, że tak! Trenerzy świetnie nas do tej bitwy przygotują, a my damy z siebie wszystko, żeby zrealizować ich założenia i wrócić do Dąbrowy ze zwycięstwem.

Jeśli marzycie o grze w play-offach, słupszczanie są jednym z waszych bezpośrednich konkurentów, więc waga tego starcia jest podwójna. 

To prawda, bardzo potrzebujemy tej wygranej! Przeciwnicy są w środku ligowej stawki. Musimy zrobić wszystko, by wkrótce zająć ich miejsce.

W Dąbrowie, w pierwszej rundzie, Energa pokonała was pięcioma punktami (74:79). Czas na rewanż?

Tak, chcemy zemsty! (uśmiech) To wartościowa ekipa, więc musimy być gotowi na intensywne czterdzieści minut. Wierzę, że wygramy ten mecz!

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress