Zagłębie zaskoczyło rywala

2015-01-05

Po czterech zwycięstwach z rzędu koszykarze Zagłębia podejmowali Stal Ostrów Wielkopolski – wicelidera I ligi. Miał to być sprawdzian, dla sosnowiczan, którzy z meczu na mecz grają lepiej. Test został zdany w efektowny sposób.

Zespół z Zagłębia od samego początku kontrolował mecz. W pierwszej kwarcie sosnowiczanie grali skutecznie w obronie i ataku, systematycznie punktując rywala. Marek Piechowicz w tej części spotkania zdobył 9 punktów, a Zagłębie na pierwszej przerwie prowadziło 18:15.

Początek drugiej odsłony był niezwykle udany dla Zagłębie. W końcówce Stal zabrała się za odrabianie 17 punktowej różnicy, jednak przed trzecią kwartą tracili do sosnowiczan 10 „oczek” (44:34).

Przerwa dobrze wpłynęła na Zagłębie, gdyż po zmianie stron świetnie zagrali w obronie, dzięki czemu rywale pierwsze punkty zdobyli dopiero po upływie 5 minut (51:35). Od tego momentu podopieczni trenera Służałka całkowicie kontrolowali przebieg meczu i ostatecznie zasłużenie wygrali 79:67.

Za tydzień na wyjeździe sosnowiczanie zmierzą się z Pogonią Prudnik, a tydzień później w hali przy ul. Żeromskiego zmierzą się z Legią Warszawa, w której gra pierwszy Polak, który zadebiutował w NBA, mierzący 217 cm – Cezary Trybański.

Autor: Martyna