Zmiana organizacji ruchu w Niwce

2015-01-16

Prace przy budowie ronda w Sosnowcu na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Tuwima, Wygody i Konstytucji nabierają tempa. Fragment ulicy Tuwima na odcinku od ul. Wojska Polskiego do Stoczniowców jest zamknięty dla ruchu samochodowego. Zmiany czekają również na pasażerów komunikacji miejskiej.

Fot. UM Sosnowiec

Prace wykonawcy wchodzą już na najbardziej newralgiczne miejsce czyli skrzyżowanie. Od dziś sygnalizacja świetlna będzie sterowała ruchem wahadłowym na ulicy Wojska Polskiego. Rozpoczęliśmy też frezowanie fragmentu ulicy Tuwima. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez najbliższe trzy miesiące.

- tłumaczy Dariusz Pieczka z Wydziału Inwestycji Miejskich.

Zmiany dotyczą autobusów (nr 18, 35, 150, 160, 935 i 902N) i tramwajów (nr 26) komunikacji publicznej oraz kierowców samochodów osobowych. Jak informuje KZK GOP przystanek autobusowy Niwka Fabryka (w kierunku Dańdówki) zostanie cofnięty o około 100 m, na wysokość siedziby Banku  ING. Trzy linie autobusowe 150, 160 i 902N będą kursowały wyznaczonymi trasami objazdowymi:

Linie autobusowe nr 150 i 160 z ulicy Wojska Polskiego trasa będzie przebiegała przez parking sklepu ALDI (wjazd na parking, skręt w prawo przed budynkiem sklepu, skręt w lewo za sklepem, przejazd rampą sklepu – tu, przed ponownym wjazdem na parking zlokalizowany zostanie tymczasowy przystanek Niwka Sklep, wyjazd na ulicę Tuwima, do włączenia się na trasę rozkładową. Trasa powrotna będzie przebiegała analogicznie.

Linia autobusowa nr 902N z ulicy Wojska Polskiego ulicami: Kopalnianą i Szybową do włączenia się na trasę rozkładową, na ulicy Tuwima. Trasa powrotna będzie przebiegała analogicznie. W rejonie skrzyżowania ulicy Szybowej z ulicą Tuwima usytuowane zostaną tymczasowe stanowiska przystanku Niwka Tuwima.

O szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na znaki prosimy kierowców chcących dojechać i wyjechać z rejonu Osiedla Bór.  Z powodu remontu ulicy Tuwima dojazd będzie odbywał się ulicami Frycza-Modrzewskiego, Konstytucji i Stoczniowców i dalej ulicą Tuwima oraz Kopalnianą, Szybową i Tuwima. Wiemy, że będzie to kłopotliwe dla kierowców i przepraszamy za to, ale dzięki takiemu rozwiązaniu mamy szanse na szybkie zakończenie prac.

 -podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Koszt inwestycji 9,8 mln zł,€“ realizacja czerwiec 2015r.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress