Wyspiański świętuje

2015-02-17

Widownia Teatru Dzieci Zagłębia po raz kolejny wypełniła się po brzegi, choć tym razem nie była to zasługa pracujących w teatrze aktorów. Wczoraj najważniejsi byli uczniowie będzińskiego Wyspiana, którzy obchodzili święto patrona swojej szkoły.

Jak przystało na tak uroczystą galę nie zabrakło nagród dla najlepszych nauczycieli i najzdolniejszych uczniów. Ta szkoła to prawdziwa kuźnia talentów.

Moje największe osiągnięcie na chwilę obecną to występ na koncercie „9 Muz”. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam się tam pokazać.

- mówi Justyna Pasternak, uczennica II L.O. im Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie.

Ja głównie interesują się fotografią. Szkoła dużo nam pomaga, nauczyciele wspierają nas w realizacji marzeń. Wydaje mi się, że to jest bardzo dobre.

-komentuje Marta Lis, uczennica II L.O. im Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie.

Dni patrona szkoły to dla uczniów Wyspiańskiego szansa do zaprezentowania swoich umiejętności na scenie. W tym roku licealiści przedstawili publiczności sztukę „Bóg mordu” Yasminy Rezy. Dla młodych aktorów wybór szkoły średniej nie był niczym trudnym. Oni od początku wiedzieli, że chcą trafić właśnie do Wyspiańskiego.

To jest prawda, w tej szkole jest bardzo dużo zdolnych osób. Dzięki dyrektorowi mamy taką wspaniałą możliwość zagrania na deskach prawdziwego teatru co jest dla nas świetnym doświadczeniem.

- tłumaczy Anna Benduska,  uczennica II L.O. im Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie.

Właśnie dzięki temu sąsiedztwu szkoły z teatrem poszedłem do Wyspiana. Sugerowałem się tym przy wyborze szkoły. Kontakt z teatrem dla osoby, która chce związać z nim swoje życie to ważna sprawa.

-wyjaśnia Natan Nogaj,  uczeń II L.O. im Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie.

Taka powinna być dobra szkoła. W jej murach powinniśmy nie tylko zdobywać wiedzę, ale także rozwijać swoje pasje i drzemiące w nas talenty.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress