Chciał „rozpruć” bankomat

2015-02-10

To miał być łatwy sposób na „zarobek”, 29-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej postanowił włamać się do bankomatu i skraść znajdujące się w nim pieniądze. Złodziejaszkowi udało się jednak tylko uszkodzić zewnętrzną obudowę urządzenia, nie naruszając pancernego sejfu z gotówką.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek, kiedy to nad ranem mundurowi odkryli wyłamane i otwarte drzwiczki w bankomacie przy ul. Majakowskiego w Dąbrowie Górniczej. Okazało się, że pancerny sejf przetrwał próbę włamania, a same urządzenie nadal jest sprawne. Policyjni śledczy z Dąbrowy Górniczej, po zabezpieczeniu śladów na miejscu zdarzenia, przystąpili do typowania sprawców włamania. Już około 14.00 tego samego dnia dotarli do 29-letniego mężczyzny, któremu na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawiono zarzut usiłowania włamania do urządzenia.

-informuje KMP w Dąbrowie Górniczej.

W swoich wyjaśnieniach mężczyzna przyznał się do nocnej próby „rozprucia” bankomatu. Decyzją prokuratora dąbrowianin objęty został środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress