Debatowali z seniorami o bezpieczeństwie

2015-02-27

Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi stała się areną debaty społecznej zorganizowanej przez będzińskich stróżów prawa ze studentami uniwersytetu III wieku. Tematem przewodnim spotkania stało się bezpieczeństwo osób starszych. Oprócz policjantów na czele których stanął Komendant Powiatowy Policji w Będzinie mł. insp. Dominik Łączyk, w spotkaniu wzięli udział czeladzcy strażnicy miejscy.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Będzinie.

W trakcie debaty mundurowi zachęcali seniorów do poświęcenia większej uwagi własnemu bezpieczeństwu. Po przywitaniu gości, głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Będzinie mł. insp. Dominik Łączyk, który zaprosił do wspólnej dyskusji. Na spotkaniu poruszono wiele obszarów wpływających na poczucie bezpieczeństwa osób starszych.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Będzinie podinsp. Monika Francikowska wyjaśniła, jak istotne dla poprawy bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży. Komendant Komisariatu Policji w Czeladzi podinsp. Arkadiusz Miśta wyjaśnił gościom, z jakimi zagrożeniami kryminalnymi i społecznymi mogą się spotkać na co dzień.

Policjanci omówili kategorie przestępstw, których ofiarami często padają osoby starsze – kradzieże, włamania, oszustwa, kradzieże kieszonkowe – a także dokładnie wyjaśnili, jak należy się zachować, aby nie paść ofiarą fałszywych „wnuczków” oraz innych oszustów. Mundurowi opowiadali o sposobach działania przestępców, aby każdy senior wiedział, jak się przed nimi uchronić. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał praktyczne odblaski.

Źródło: KPP w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress