Dzień Spania w Miejscach Publicznych

2015-02-26

W roku 2015 Dzień Spania w Miejscach Publicznych przypada na 26 lutego.Nie wiadomo, kto jest autorem pomysłu uczczenia drzemki w miejscu publicznym. Święto to obchodzone jest od kilku lat w wielu miejscach na świecie, a sama celebracja publicznego spania polega głównie na zorganizowanych akcjach – w końcu nic tak nie poprawia nastroju jak grupowe leżakowanie.

Większość obchodów organizowana jest w dość prosty sposób: wystarczy dodać wydarzenie na facebooku oraz stawić się w wyznaczonym miejscu z kocem i poduszką. Dodatkowym argumentem na korzyść drzemiących jest fakt, że w świetle prawa spanie w miejscu publicznym nie jest wykroczeniem.

W ciekawy sposób można też wykorzystać ten dzień marketingowo – prawdziwie ekskluzywne przycinanie komara w Gdańsku zorganizowała w 2012 roku Ikea, pozwalając przy okazji swoim klientom na przetestowanie sklepowych łóżek.

W gruncie rzeczy jednak każdy dzień jest Dniem Spania w Miejscach Publicznych. Wystarczy zajrzeć na sale wykładowe, posiedzenia zarządów czy też wybrać się na przejażdżkę komunikacją miejską. W takich miejscach nie brakuje osób ucinających sobie krótką drzemkę.

Jeśli planuje dziś celebrować Dzień Spania w Miejscach Publicznych pamiętajcie o jednej rzeczy. Wstajemy zawsze prawą nogą, nie ma co kusić losu.

Źródło: www.kalbi.pl

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress