Francuski partner Czeladzi

2015-02-17

13 lutego 2014 roku w Auby podpisana została nowa umowa pomiędzy Czeladzią a jej francuskim miastem partnerskim.

Fot: UM Czeladź.

Na mocy porozumienia, już wiosną do Polski przyjedzie delegacja władz miasta położonego w regionie Nord-Pas-de-Calais. Termin został wybrany nieprzypadkowo, gdyż francuscy goście chcą wziąć udział w Festiwalu „Ave Maria”, który w tym roku odbędzie się w dniach od 22 do 24 maja. Z kolei w lipcu dojdzie do wymiany młodzieżowej. Na dwa tygodnie do Polski przyjedzie ponad 30 osób z Francji, a do Auby uda się w tym samym czasie grupa młodzieży czeladzkiej.

Dokument, zawierający szereg szczegółowych ustaleń i zapowiedź jego prolongaty na kolejny rok, ze strony francuskiej podpisali mer Freddy Kaczmarek i wicemer Marie Pascal Salvino, a ze strony polskiej wiceburmistrz Beata Zawiła i przewodnicząca rady miasta Jolanta Moćko.

W czasie czterech ostatnich lat władze Czeladzi nie były specjalnie zainteresowane kontynuacją współpracy z miastami partnerskimi, nie wspominając o jej rozwoju. Po podpisaniu umowy, przedstawiciele władz Auby i miejscowej Polonii zgodnie podkreślali swą radość i satysfakcję, wynikającą z faktu, że po wyborze na stanowisko burmistrza Czeladzi Zbigniewa Szaleńca kooperacja pomiędzy obydwoma miastami rysuje się w jak najlepszych barwach.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress