Juniorki MKS-u mistrzyniami Śląska

2015-02-09

Siatkarki Taurona Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza wygrały turniej finałowy i zostały mistrzyniami Śląska juniorek.

Biuro prasowe Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza

W meczu otwarcia na finałowym turnieju o mistrzostwo Śląska juniorek młode zawodniczki z Dąbrowy Górniczej bez problemów pokonały gospodynie turnieju – MOSM Tychy 3:0. Pierwsze dwa sety to bezpieczne kilkupunktowe prowadzenie dąbrowianek. Trzecia partia od samego początku rozgrywała się pod dyktando podopiecznych Ireneusza Borzęckiego (8:0), które nie oddały już wypracowanej przewagi i zwyciężyły w trzecim secie, jak i w całym meczu.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – MOSM Tychy 3:0 (25:20, 25:19, 25:16)

MVP: Iga Piątek (Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Krzeszewska, Ślęzak, Lach, Borowiecka, Sochacka, Wylężek, Piątek (libero) oraz Kaszuba, Wydmańska, Zych.

W drugim meczu finałów zawodniczkom z Dąbrowy Górniczej przyszło się zmierzyć z BKS-em Aluprofem Bielsko Biała. W premierowej odsłonie MKS szybko wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do samego końca. Drugi set to wyrównana gra obydwu zespołów, które walcząc o każdą piłkę stworzyły bardzo dobre widowisko, jednak błędy w końcówce seta dąbrowskich siatkarek sprawiły, że partia ta padła łupem rywalek. Trzeci set to gra punkt za punkt przez niemal całego seta, jednak tym razem to rywalki nie wytrzymały końcówki i popełniając liczne błędy pozwoliły dąbrowiankom na objęcie prowadzenia w meczu. Czwarty set okazał się bardzo podobny do seta pierwszego, kilkupunktowa przewaga uzyskana na początku seta pozwoliła Tauronowi Banimexowi na pewny triumf w tej partii i zwycięstwo w całym meczu 3:1.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – BKS Aluprof Bielsko Biała 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:19)

MVP: Ewa Borowiecka (Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Zych, Wydmańska, Lach, Borowiecka, Sochacka, Wylężek, Piątek (libero) oraz Kaszuba, Ślęzak, Krzeszewska.

Ostatniego dnia turnieju podopiecznym Ireneusza Borzęckiego przyszło zmierzyć się z zespołem KS Częstochowianki. Pierwsze dwa pewnie wygrane sety, których młodym dąbrowiankom wychodziło praktycznie wszystko uśpiły ich czujność i od połowy trzeciego seta zaczęły one popełniać błędy. Spowodowało to ich porażkę zarówno w tej, jak i w dwóch kolejnych partiach i w konsekwencji po wyrównanym, pełnym emocji i wielu zwrotów akcji spotkaniu uległy one rywalkom 2:3. Jednakże dwa wygrane pierwsze sety pozwoliły na końcowy triumf w finale mistrzostw Śląska. Kolejne miejsca zajęły BKS Aluprof Bielsko Biała, KS Częstochowianka oraz MOSM Tychy. Ponadto Iga Piątek została uznana najlepszą libero turnieju, a Ewa Borowiecka MVP całych finałów.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – KS Częstochowianka 2:3 (25:20, 25:16, 19:25, 22:25, 12:15)

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Krzeszewska, Wydmańska, Lach, Borowiecka, Sochacka, Wylężęk, Piątek (libero) oraz Zych, Pietrzkiewicz, Ślęzak, Kaszuba.

Wyniki pozostałych spotkań turnieju finałowego mistrzostw Śląska juniorek:

KS Częstochowianka – BKS Aluprof Bielsko Biała 1:3 (26:28, 24:26, 25:16, 23:25)

MOSM Tychy – KS Częstochowianka 0:3 (19:25, 15:25, 19:25)

MOSM Tychy – BKS Aluprof Bielsko Biała 0:3 (13:25, 10:25, 12:25)

Dzięki zdobyciu złotego medalu młode dąbrowianki zagrają w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski, który na przełomie lutego i marca zostanie rozegrany w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress