„Każde zwycięstwo buduje morale drużyny”

2015-02-20

Wywiad z Joanna Staniucha-Szczurek. Zobaczcie co do powiedzenia ma jedna z siatkarek Tauronu Banimex MKS Dąbrowa Górnicza.

Fot. Biuro Prasowe Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, autor Dariusz Chećko

Spotkanie z Muszynianką przyjmująca MKS-u rozpoczęła w pierwszej szóstce i spisała się bardzo dobrze. W tym sezonie nie zawsze była podstawowym wyborem Juana Manuela Serramalery, częściej wchodziła na boisko, by pomóc koleżankom.

O tym, w jakim wychodzimy składzie decyduje trener. Praktycznie całą swoją karierę grałam w podstawowym składzie, także nie jest mi to obce. Teraz, jako ta bardziej doświadczona mam inną rolę – wchodzącej w trudnych momentach. Staram się z tej roli jak najlepiej wywiązywać. A na pewno zawsze fajnie jest grać i czuć te przedmeczowe motyle.

 – mówi była zawodniczka BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała.

Mecz z Polskim Cukrem ostatecznie zakończył się dla dąbrowianek porażką, jednak gra zespołu nie wyglądała źle, co przyznaje Joanna Staniucha-Szczurek.

Ten mecz z Muszyną na pewno był naszym jednym z lepszych w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że przed play-offami złapiemy świeżość i takiego prawdziwego ducha walki, a wtedy karty są otwarte i można pokonać każdego. 

Dąbrowianki przed kolejnym ciężkim tygodniem, w którym czekają je mecze z Budowlanymi Łódź, PGE Atomem Treflem Sopot oraz SK Bank Legionovią muszą zregenerować siły i przygotować się na te trudne spotkania. Bardzo na to liczy przyjmująca MKS-u.

Mam nadzieję, że nasz sztab trenerski przygotuje nas, abyśmy mogły całe i zdrowe rozpocząć przyszły tydzień, w którym czeka nas dużo grania. 

Joanna Staniucha-Szczurek na najbliższy mecz z Budowlanymi Łódź ma jeden cel– zwycięstwo.

Na każdy mecz wychodzi się po to, aby wygrać, a każde zwycięstwo buduje morale drużyny. Budowlani to groźny zespół i na pewno nie będzie łatwo.

 – twierdzi siatkarka Taurona Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza.

Zaraz po meczu w Łodzi podopieczne trenera Serramalery pojadą do Sopotu, by rozegrać z PGE Atomem Treflem spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski (25.02 – 18:00).

 Na pewno nikt nie stawia nas w roli faworyta. Czasami dobrze jest startować z takiej pozycji. Na pewno będzie to ciężki mecz, ale Puchar Polski rządzi się swoimi prawami i wiemy, że wszystko się może zdarzyć.

 – podkreśla doświadczona przyjmująca.

Podczas meczu z Polskim Cukrem Muszynianką kibice oraz siatkarki MKS-u mogli usłyszeć nagranie ”Ole! To Nasza Dąbrowa!”, które ma być podstawą do stworzenia hymnu klubu. Co sądzą o nim zawodniczki Taurona Banimexu?

 Bardzo doceniamy zaangażowanie i pomysłowość Nadleśnictwa Szczecinek wspominając również o tych wszystkich talizmanach w postaci pluszowych zwierzątek. To bardzo miłe i bardzo im za to dziękujemy.

 – kończy Joanna Staniucha-Szczurek.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress