Pierwsze takie zwycięstwo

2015-02-03

Dla będzińskiej drużyny to będzie historyczne zwycięstwo. MKS Banimex Będzin po raz pierwszy w tym sezonie wygrał w trzech setach. Tygrysy zmiażdżyły Indykpol AZS Olsztyn.

Od początku sezonu obie drużyny nie radziły sobie najlepiej. Zarówno w obozie olsztynian, jak i będzinian zdecydowano się na zmianę trenera. Akademicy pod wodzą Andrei Gardiniego zaczęli grać lepiej, podobnie jak siatkarze z Zagłębia Dąbrowskiego, odkąd prowadzi ich Roberto Santilli.

Obie ekipy, mimo odległych pozycji w ligowej tabeli, juz przed meczem zapowiadały walkę o kolejne punkty, co w efekcie ma poprawić pozycję przed meczami fazy play-out

Pierwszy set dzisiejszego meczu, bardzo wyrównany, sugerował, że będzie to bardzo zacięte spotkanie. Przy stanie 19:19 na zagrywkę wszedł jednak Mariusz Gaca i pociągnął grę całego zespołu, który zaczął grać na najwyższych obrotach. Obroty te nie zmalały w kolejnych odsłonach – z każdą kolejną akcją będzińskie Tygrysy grały coraz pewniej siebie i ostatecznie pokonały gości z Olsztyna do 19 i do 18.

-czytamy na stronie będzińskiej drużyny.

Autor: Martyna