Próba spektaklu „Opowieści z ul. Brokatowej”

2015-02-13

Już 14 lutego będzińska scena pokaże „Opowieści z ul. Brokatowej” Pierre’a Gripari’ego, w reżyserii Gabriela Gietzky’ego. Wydarzenia mroczne i straszne przeplatają się ze śmiechem, rubasznością i groteską. Spektakl składa się z kilku historii, które autor zaczerpnął z zabaw dzieci na francuskich podwórkach.

Opowieści z ul. Brokatowej to pierwsza w tym roku premiera , w reżyserii nowego dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia.

Spektakl składa się z kilku historii, które autor zaczerpnął z zabaw dzieci na francuskich podwórkach, spektakl został stworzony na podstawie adaptacji tekstu Pierre’a Gripari’ego, my teraz odtwarzamy te zabawy podwórkowe.

- mówi Gabriel Gietzky, dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia.

To 6 opowieści, które w konsekwencji niosą małemu wodzowi  przesłanie. Każda jest zupełnie inna, pokazana za pomocą ciekawego pomysłu.

Raz gramy w maskach, raz gramy samymi nogami, raz używamy lalek, tak jak tutaj w tej scenie, w której mam zaszczyt grać.

- tłumaczy Karol Kojkoł, aktor Teatru Dzieci Zagłębia.

W spektaklu aktor nie ma jednej roli, raz jest narratorem, raz królem, innym razem małą dziewczynką. Dziecko podczas oglądania Opowieści z ul Brokatowej na pewno przeniesie się w niezapomniany świat lalek.

Aktorzy Paweł i Dominika na dzień przed  premierą zdradzili nam kilka szczegółów lirycznej historii o księciu Blubie.

Blub zakochuje się w syrenie i jego ojciec zabrania mu spotykania się z nią, ten będzie musiał zostać wodnikiem, będzie musiał mieć rybi ogon, cały czas jest  bardzo wytrwały, ale szczegółów nie zdradzamy.

- opowiadają Paweł Sowa, Dominika Dzierżęga, aktorzy będzińskiej sceny.

Choć do premiery pozostał jeszcze tylko jeden dzień, lekka , pobudzająca trema podkreślają aktorzy jest. Tym bardziej, że to właśnie z nowym  dyrektorem tworzyli Opowieści z ul. Brokatowej.

Praca odbywała się w bardzo przyjemnej i twórczej atmosferze. Cały czas  w naszym przedsięwzięciu szliśmy do przodu.

- zaznacza Paweł Sowa, aktor Teatru Dzieci Zagłębia.

Tymczasem za aktorów trzymamy kciuki, i życzymy połamania nóg. Spektakl 14 lutego o godz. 17:00.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress