Rewitalizujemy miasto

2015-02-23

Ci, którzy chcą mieć czynny wkład w rewitalizację miasta mają możliwość wzięcia udziału w spotkaniach informacyjnych, które zaplanowano od 3 do 12 marca. Poświęcone będą obszarom, wskazanym do rewitalizacji.

Fot. UM Dąbrowa Górnicza

Na każdym spotkaniu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z zaawansowaniem prac nad  kompleksową aktualizacją Programu Rewitalizacji Dąbrowy Górniczej ze szczególnym uwzględnieniem danego obszaru.

Głównym celem najbliższych spotkań jest wypracowanie wstępnych propozycji zintegrowanych i kompleksowych projektów przyczyniających się do rewitalizacji poszczególnych obszarów kryzysowych w Dąbrowie Górniczej.

Ramowy program spotkań:

- krótka prezentacja obszaru rewitalizacji, w szczególności omówienie zasięgu przestrzennego oraz przyczyn i skutków zjawisk kryzysowych,

- dyskusja na temat celów i kierunków rewitalizacji danego obszaru,

- informacja na temat projektów rewitalizacji planowanych do realizacji z budżetu miasta,

- dyskusja na temat projektów rewitalizacji oraz instrumentów wspierających proces rewitalizacji obszaru,

- zapoznanie z zasadami zgłaszania projektów rewitalizacyjnych do aktualizowanego dokumentu.

Spotkania prowadzić będzie dr Adam Polko z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, ekspert i opiekun merytoryczny, pod kierunkiem którego prowadzone są prace na rzecz kompleksowej aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Dąbrowy Górniczej  do roku 2020.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress