Siatkarki pomagają zwierzętom

2015-02-13

Podopieczne trenera Serramalery odwiedziły schronisko dla bezdomnych zwierząt, które znajduje się na ulicy Baczyńskiego 2B w Sosnowcu i przekazały dary dla Stowarzyszenia.

Fot: Biuro Prasowe Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza.

Dodatkowo, nasze siatkarki wezmą udział w sesji zdjęciowej, która będzie elementem kampanii promującej przekazanie 1% podatku dla Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Nadzieja na dom”. Sesja odbędzie się w Technicznych Zakładach Naukowych w Dąbrowie Górniczej, a przeprowadzi ją charytatywnie „chwilawkadrze”. O szczegółach poinformujemy was wkrótce.

To nie pierwszy raz, gdy klub współpracuje ze Stowarzyszeniem. W ubiegłym sezonie podczas meczów w hali „Centrum” wolontariusze „Nadziei na dom” zebrali na cele statutowe ponad 2000 złotych właśnie dzięki kibicom MKS-u.

„Nadzieja na Dom” to pozarządowa organizacja od wielu lat działająca na terenie Sosnowca. Od 15 września 2011 roku na mocy umowy z Urzędem Miasta, prowadzi wolontariat w sosnowieckim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Dzięki środkom finansowym pozyskanym z 1% podatku, Stowarzyszenie prowadzi w schronisku gabinet weterynaryjny. Poza tym na przestrzeni dwóch lat „Nadzieja na dom” przeznaczyła na remont schroniska prawie 300 tysięcy złotych, a na ponadstandardowe leczenie bezdomnych zwierząt ponad 200 tysięcy złotych.

A teraz zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z wizyty siatkarek Taurona Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza w schronisku.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress