Teatralny wolontariat

2015-02-06

Będziński Teatr Dzieci Zagłębia tworzy swoją grupę wolontariuszy. Ich zadaniem będzie pomoc w funkcjonowaniu teatru począwszy od obsługi widowisk, aż po pracę w pracowni plastycznej.

Każdy wolontariusz stanie się członkiem teatralnego zespołu.

Żeby zostać wolontariuszem trzeba się zgłosić do teatru do Działu Promocji. Jeśli jest to osoba  niepełnoletnia musi mieć zgodę od rodziców, która będzie weryfikowana przez teatr. Następnie podpisujemy porozumienie o świadczeniu usług wolontariackich i zaczynamy pracować razem.

- wyjaśnia Adam E. Kwapisz z Działu Promocji Teatru Dzieci Zagłębia.

Jak mówi dyrektor teatru idea utworzenia wolontariatu wzięła się z chęci zebrania wokół tej instytucji „dobrych dusz”.

Z jednej strony jest to idea zbierania przyjaciół wokół teatru i instytucji kulturalnych, ale również uczenia młodych ludzi, dawania im możliwości zdobycia pewnych informacji, szansy zetknięcia się z czymś co być może będzie ich czekało w przyszłości.

- tłumaczy Gabriel Gietzky, dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Zainteresowanie wolontariatem w teatrze jest spore, w końcu taka działalność to szansa na rozwinięcie swoich zainteresowań.

Generalnie bardziej interesuje się przedmiotami artystycznymi niż np. matematyką. Po za tym mam dużo wolnego czasu, a zyskanie takiego doświadczenia na pewno będzie przydatne.

- mówi Maja, wolontariuszka.

Lubię zdobywać nowe doświadczenia, do tego z teatrem, operą – takimi artystycznymi zajęciami jestem związana ponieważ chodziłam do szkoły baletowej.

- komentuje Sandra, wolontariuszka.

Praca wolontariuszy w teatrze to jak podkreślają organizatorzy inicjatywy nie tylko szansa na zdobycie doświadczenia.

 Osoba, która zostanie wolontariuszem jest jednym z nas.z wolontariuszami planujemy zrobić spektakl, chcemy im zrobić różne warsztaty. Chcemy żeby było to na zasadzie „coś za coś”. My też mamy do zaoferowania wolontariuszom parę rzeczy.

- zdradza Adam E. Kwapisz.

Korzyści będą zatem obopólne. Choć to dopiero początki teatralnego wolontariatu to trzeba przyznać, że pomysł takiego przedsięwzięcia jest naprawdę ciekawy.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress