Dzień otwarty

2015-03-09

Rozwój zawodowy, podnoszenie kompetencji członków rad nadzorczych ma kluczowe znaczenie dla rozwoju firm działających w trudnym i konkurencyjnym otoczeniu – przekonują analitycy rynkowi przeglądający się zagadnieniu profesjonalizacji rad nadzorczych na polskim rynku. Stąd pomysł zorganizowania dnia otwartego.

Mając na uwadze istotę zagadnienia Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz spółka Nadzór Korporacyjny.pl zapraszają na Dzień otwarty studiów podyplomowych dla członków rad nadzorczych, który odbędzie się w dniu 17 marca 2015 roku o godz. 13.00 w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, przy ul. Cieplaka 1c (s. 228).

Celem wydarzenia jest podjęcie dyskusji w obszarze kształcenia i podnoszenia kompetencji członków rad nadzorczych. Spotkanie będzie miało charakter platformy wymiany doświadczeń i budowania sieci kontaktów zawodowych między członkami rad nadzorczych, kandydatami do rad oraz ekspertów w obszarze spółek kapitałowych.

Podjęcie w/w inicjatywy jest zasadne z uwagi na szczególne wymogi regulacyjne i właścicielskie, wymuszające profesjonalizację rad nadzorczych. Gościem wydarzenia będzie Tomasz Prusek, dziennikarz, autor książki „K.I.S.S”, traktującej o realiach środowiska giełdowego.

WSB w Dąbrowie Górniczej z uwagi na 20-letnie doświadczenie w kształceniu wysoko wykwalifikowanych kadr menedżerskich, znakomitych wykładowców-praktyków oraz grono partnerów biznesowych uruchomiła studia podyplomowe dla członków rad nadzorczych.

W programie kształcenia na w/w kierunku uwzględniono przede wszystkim zagadnienia
z obszaru praktycznego kształcenia w zakresie umiejętności i kompetencji członków rad nadzorczych, a także legislacji spółek handlowych, sprawozdawczości, zarządzania zasobami ludzkimi i procesami rekrutacyjnymi w radach nadzorczych. Problematyka zajęć oparta jest o analizę case studies, warsztaty i spotkania z wybitnymi praktykami.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress