Czas na radykalną zmianę – Marian Kowalski w Sosnowcu

2015-03-25

We wtorkowy wieczór w Sosnowcu w domu przyjęć „Sielec” odbyło się spotkanie z kandydatem na prezydenta Polski z ramienia Ruchu Narodowego – Marianem Kowalskim. 

188 tysięcy, taką liczbę podpisów złożył wczoraj w Państwowej Komisji Wyborczej komitet Mariana Kowalskiego, będącego kandydatem na prezydenta Ruchu Narodowego.

Najbardziej zdziwiło mnie to, że oprócz działaczy z listami poparcia przychodziły osoby zupełnie nie związane z Ruchem Narodowym, czyli sympatycy, zwolennicy. Przynosili oni nie po jednej kartce, ale czasem po kilkanaście zebranych wśród swoich znajomych. Bardzo jestem wdzięczny tym, którzy zaangażowali się w tą akcję.

- komentuje Marian Kowalski, kandydat na prezydenta RP z ramienia Ruchu Narodowego.

W okręgu zagłębiowsko-śląskim na listach poparcia dla Mariana Kowalskiego podpisało się ponad 6 tys osób. Jak zdradza koordynator okręgu nr 32 akcja zbierania podpisów nie przebiegała lekko.

sam nasz kandydat nie jest postacią rozpoznawalną, jego nazwisko nie jest oklepane na salonach politycznych. Niemniej nasza determinacja związana z pokazaniem naszego kandydata jako Ruch Narodowy była taka aby podpisy zebrać. To był jeden z lepszych wyników w Polsce.

- mówi Jerzy Janoska pełnomocnik RN w okręgu nr 32.

Zwolennikami Ruchu Narodowego są większości młodzi ludzie, którzy są głodni sukcesu i potrzebują zbudować na tyle silne państwo by „polski paszport” liczył się w świecie.

My jesteśmy nową siłą, jako parta my dopiero dojrzewamy, w naszych strukturach są w większości młodzi ludzie, to jest taka skała, którą dopiero trzeba wyrzeźbić. Jak wiadomo RN stawia przede wszystkim na interes narodowy, o czym często zapominają elity rządzące dzisiejszą Polską. My chcemy ten interes realizować.

-wyjaśnia Paweł Mazur, koordynator RN Sosnowiec.

Ruch Narodowy nie był dotychczas dopuszczany do głównej sceny politycznej. Sukces osiągnięty podczas zbierania podpisów może świadczyć o potrzebie odświeżenia struktur politycznych państwa.

Wcale mnie to nie dziwi, proszę tylko zauważyć, ze dotychczasowe wektory polityki zagranicznej, czyli na Unię Europejską i NATO okazały się złudne i to w starciu z tak archaicznym bytem politycznym jak Rosja, Rosja putinowska, kraj całkowicie pozbawiony jakieś marki światowej. To państwo potrafiło rozchwiać solidaryzm europejski i doprowadzić NATO do roli klubu dyskusyjnego.

-stwierdza Marian Kowalski.

Program wyborczy Mariana Kowalskiego jest ukierunkowany na to by polakom nie tylko chciało się żyć w Polsce ale również opłacało.

Musimy zlikwidować wszelkie bariery biurokratyczne, które krępują rozwój gospodarczy zwłaszcza najmniejszych firm, czyli zlikwiduję i wprowadzę emerytury obywatelskie. Zlikwiduję archaiczny podatek dochodowy i fiskalizm vatu. Trzeba ludziom ułatwić zarabianie pieniędzy, bogacenie się, wtedy może wrócą młodzi ludzie z jakimś kapitałem z zagranicy. Trzeba również doprowadzić do sytuacji, żeby korporacje zagraniczne, które robią w Polsce „złoty interes„ partycypowały w kosztach utrzymania państwa. Musimy wreszcie wprowadzić własna, niezależna politykę międzynarodową, wyjść z konfliktu ukraińsko-rosyjskiego, bo na razie nie mamy narzędzi do prowadzenia takiej polityki.

- mówi Marian Kowalski.

Marian Kowalski swoje szanse w wyborach prezydencki ocenia wysoko. Jego zdaniem coraz więcej wyborców zauważa, że politycy tzw. establishmentu nie mają nic do zaproponowania, a jego kontrkandydaci, czyli Bronisław Komorowski i Andrzej Duda merytorycznie wcale nie różnią się od siebie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress