Baśniowa Noc z Andersenem

2015-03-24

W tym roku Noc z Andersenem odbędzie się w 1 500 miejscach na całym świecie, gdzie bawić się będzie ponad 90 tysięcy dzieci. Będzińska Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna po raz kolejny będzie gościć młodych entuzjastów czytania książek, pragnących przeżyć niezapomnianą przygodę.

Fot. UM Będzin

Okazją do poszukiwania skarbów ukrytych wśród wielu tysięcy tomów literatury jest międzynarodowa impreza czytelnicza dla dzieci.Zainicjowane kilkanaście lat temu przez bibliotekarzy czeskich wydarzenie, przypomina o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia dla upamiętnienia dnia urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

To jedno z atrakcyjniejszych przedsięwzięć, którego celem jest propagowanie literatury dziecięcej i rozbudzanie potrzeb czytelniczych wśród dzieci i ich rodziców.

W Będzinie podczas całonocnej zabawy mali goście biblioteki będą mogli liczyć na wiele atrakcji i niespodzianek oraz twórczą zabawę, której motywem przewodnim będą najpiękniejsze bajki i baśnie. Dzieci złożą wizytę w Teatrze Dzieci Zagłębia, uczestnicząc w pokazie przedpremierowym spektaklu „Calineczka”. Potem w kolorowym baśniowym korowodzie przejdą ulicami miasta, a w będzińskiej bibliotece za sprawą zaproszonych gości i animatorów z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury wsiądą do bajkowego wehikułu czasu.

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress