Co dalej z czeladzkim targowiskiem?

2015-03-06

37- osobowa grupa kupców spotkała się z burmistrzem – Zbigniewem Szaleńcem. Czeladzkie targowisko jest w opłakanym stanie, nie spełnia przede wszystkim warunków higienicznych, Sanepid zagroził zamknięciem tego miejsca, jeśli nie zostanie przedstawiony plan poprawy warunków handlu.

Fot. UM Czeladź

Spotkanie dotyczyło modernizacji czeladzkiego targowiska.Burmistrz przedstawił koncepcję, której głównym założeniem jest powstanie jednego, nowoczesnego targowiska z zapleczem sanitarnym przy ulicy Szpitalnej obok Biedronki. Byłoby to przedsięwzięcie wspólne Miasta Czeladź i inwestora, który zająłby się budową targowiska i wynajmem boksów handlowych.

Dla miasta priorytetem są mieszkańcy Czeladzi korzystający z targowiska, a zatem nadrzędna jest dbałość o pozytywne rozwiązanie obecnej sytuacji. 

- tłumaczył Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Podczas spotkania burmistrz omówił plany związane z modernizacją tej części miasta, co będzie miało pozytywny wpływ także na rozwój handlu na targowisku.

Kupcy także przedstawili swoje pomysły i koncepcje. Wśród wielu osób kontrowersje wzbudza podjęta w poprzedniej kadencji samorządu decyzja o budowie marketu przy ulicy Grodzieckiej. Burmistrz proponuje nieco inne rozwiązani, lokalizacja targowiska nastąpi nie w jego bezpośrednim sąsiedztwie, zatem nie będzie  stanowić konkurencji dla czeladzkich kupców. Przy nowo powstałym markecie mają powstać stoiska handlowe dla osób sporadycznie handlujących sezonowymi jarzynami czy owocami.

Zaproponowane przez burmistrza Zbigniewa Szaleńca rozwiązanie wymaga zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego miasta, a co za tym idzie zainwestowania w działania z tym związane kwoty około 100 tysięcy złotych. Przeprowadzenie tej procedury potrwa około dziewięciu miesięcy, zatem ważne jest jak najszybsze podjęcie decyzji i porozumienie w tej kwestii. Burmistrz Szaleniec zaproponował, by kupcy przedyskutowali przedstawiony projekt i przedstawili konkretne propozycje podczas kolejnego spotkania, które ma odbyć się za około dwa, trzy tygodnie. Co godne podkreślenia, spotkanie przebiegało w atmosferze obustronnego zrozumienia, a rozmowa była rzeczowa i dawała nadzieję na rychłe rozwiązanie tego istotnego dla miasta problemu.

Źródło: UM Czeladź

Autor: Magdalena Tworek – Hołda

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress