Europa młodych marzeń

2015-03-17

Europa bez podziałów, stereotypów i „granic” pomiędzy zachodem a wschodem. Takiej Europy pragną młodzi ludzie, jednak czy są oni w stanie urzeczywistnić swoje pragnienia?

Powinni walczy i powinni być tego świadomi. Myślę, że młodzież to jest to pokolenie, które ma szansę zmienić jeszcze tą naszą przyszłość, żeby żyli w społeczeństwie świadomym i aktywnym.

-stwierdza Ewa Tarnowska, v-ce prezes d/s Organizacyjnych Stowarzyszenia Porozumienie Pokoleń.

Aby móc coś mienić trzeba o tym rozmawiać. Szansą do debaty na temat „Europy marzeń” były warsztaty, które Stowarzyszenie Porozumienie Pokoleń zorganizowało w Będzinie.

Te projekty są bardzo dobre bo pokazując nam kierunek tego czego chce młodzież. Oni na pewno chcą dobrej pracy i dobrego traktowania. To jest najważniejsze.

- wyjaśnia Edward Sienicki, prezes Stowarzyszenia Porozumienie Pokoleń.

Głos młodego pokolenia jest ważny, w końcu to właśnie oni w przyszłości będą kreować rzeczywistość, w której żyjemy.

Sztafeta pokoleń trwa, lada moment to oni będą aktywnymi uczestnikami naszej rzeczywistości i to oni będą przejmować tą pałeczkę w decydowaniu i realizowaniu pomysłów. Również samorządy powinny pomagać młodym ludziom w uczeniu się jak w tych procesach uczestniczyć.

- komentuje Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa.

Proces zmian nigdy nie jest łatwy, wszystko jednak jest możliwe gdy za realizację planów bierzemy się z entuzjazmem.

Ja myślę, że tak naprawdę wystarczą chęci, wola i wiara w to, że można zrobić dużo. Obecnie Europa stwarza duże możliwości, mamy szeroki wachlarz projektów unijnych, mamy dużą pulę pieniędzy, które w bardzo fajny sposób można wykorzystać. Do tego potrzebujemy tak naprawdę takiego zaparcia, wiary w to, że da się.

- mówi Beata Grela v-ce prezes zarządu Stowarzyszenia Dobre Ręce.

W końcu marzenia są o tego by je realizować, niezależnie od tego czy są one przyziemne czy związane przeobrażeniami świata, w którym żyjemy.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress